בודאי שמעתן כבר את הביטוי "מחשבה יוצרת מציאות" ואכן, בהקשר של הלידה אפשר לראות ולהיווכח כיצד בעזרת המחשבה והדמיון, ניתן ליצור תנאים לחוויית לידה טובה יותר. ניראה כיצד אנו יכולות בכוח מחשבותינו לשנות משמעויות מקובלות של מצבים ולכוון את עצמנו לראות את "חצי הכוס המלאה", במקום רק את החצי הריק.

דמיון בלידה
תמונת אילוסטרציה


לידה נחשבת למאורע משמח בחברה, אך כאשר היולדת קרבה ליום הלידה היא מלאה חששות ופחדים הולכים וגוברים. מה שיכול להיות "החוויה הנפלאה של חיי" עבור אחת, עלול להפוך למשבר מטלטל וסיוטי עבור אחרת. כבר בקורס ההכנה ללידה אני מלמדת את הזוגות "לקחת אחריות על חווית הלידה", גם אם בפועל נתקלים בקשיים.

גם כשהלידה מתארכת וגם אם הכאבים מתגברים, חשובים הדברים שאת אומרת לעצמך. למשל, למילה "כאבים" יש קונוטציות שליליות, מבהילות ומחלישות, אך אם במקום להשתמש בה תאמרי לעצמך: "יש לי צירים", אפשר שגם ההתייחסות שלך ללידה תשתנה. למילה "ציר" יש בעברית משמעויות חיוביות רבות כמו: שגריר שמייצג מדינה, הציר המרכזי של עניין כלשהו, ציר של דלת (משהו שעוזר לפתוח), ציר במשמעות של דרך (כמו פתיחת ציר בצבא), ציר בגרפיקה שעובר מנקודה לנקודה ואפילו עניין גסטרונומי אם תירצו, בדמותו של ציר בשר או ירקות. זאת אומרת שרוב  המשמעויות של המילה "ציר" מביע התקדמות, השגת מטרה או פתיחה של משהו ובכלל מצטייר כעניין מרכזי וחשוב, אולי אפילו טעים....

כדאי לך להשתמש בדימויים זורמים ופותחים, מחזקים ומרגיעים כמו: נהר זורם שגורם ועוזר לך "לשטוף את הצירים" המכאיבים, עלי כותרת צבעוניים ויפים, שפרח שנפתח עם כל נשימה ונשיפה ועוזר לפתיחת צוואר הרחם, ענן של צבע ורוד שעוטף ברכות את תינוקך ובכך את עוזרת לו לבוא אלייך מאהבה, או דמייני את עצמך למשל מחזיקה בידך שרביט של מלכה, כשאת היא זו שבעצם מזמינה את הציר בכל פעם מחדש ומסלקת אותו בסופו ובכך מחזירה לעצמך את השליטה במצב.

אמרי לעצמך משפטים כמו: אני הולכת לקראת אחת החוויות האדירות של חיי, אני יודעת שאני מסוגלת לזה, אני פתוחה וגמישה לשינויים, אני בוטחת בחוכמת הטבע שבנה אותי היטב למטרה זו, אני ובן זוגי צוות חזק ומנצח ואפילו את המשפטים הידועים והנדושים שבודאי השמיעו באוזנייך לא פעם במהלך ההריון: "כל התינוקות נולדים בסוף"  ו"אף תינוק לא נשאר בבטן".

ולסיום- לכל אחת מכן יש מחסן סודי של כוחות רבי עוצמה, היוצאים לעזרתך בדיוק במקום ובזמן שבו נדמה לך כי אינך מסוגלת ליותר. השתמשי בדמיונך ושתהייה לך לידה טובה וקלה.

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב