אצל כל אישה ההיריון נראה אחרת. יש נשים שאצלן הבטן גדלה אך אין כמעט שינוי בשאר אזורי הגוף. יש נשים שמבחינות בכך שאזור מסוים בגוף גדל, כמו החזה או הישבן, ויש נשים שחשות שההיריון שינה לגמרי את כל מבנה גופן. את הרי אוכלת בשביל שניים, אבל האמת היא שתוספת הקלוריות אינה הגורם היחיד לשינויים, אלא גם גורמים נוספים כמו תורשה, משקל העובר, בריאות, כושר גופני וכמובן הנתונים הפיזיים שיש לך מלכתחילה.

Dollarphotoclub 44991822 small
תמונת אילוסטרציה

ניתוחים פלסטיים והריונות


ניתוחים פלסטיים זו אינה סיבה למבוכה וכיום נשים משוחחות ביניהן בחופשיות על האפשרות לעבור ניתוח הקטנת חזה או הגדלה, עיצוב אף, שאיבת שומן, מתיחת בטן ועוד. עם זאת יש לבדוק היטב מתי הוא המועד המתאים לעבור את הניתוח המבוקש.

אם ניקח לדוגמה נשים בעלות חזה גדול, המתעניינות בניתוח הקטנת חזה, הרי שאחת השאלות שהרופא ישאל בפגישת ההכרות היא, האם יש בכוונתך להיכנס להריון בתקופה הקרובה. מדוע זו שאלה חשובה? מכיוון שכפי שצוין קודם, ההיריון משפיע על הגוף בדרכים שונות והוא יכול לגרום לתחושת מלאות בחזה, אשר לאחר הלידה תרד בהדרגה, במיוחד אם את מתכננת להיניק. במקרים בהם האישה סובלת בדרגה גבוהה מן השדיים הגדולים, והיא מתמודדת עם תופעות כגון כאבי גב וכתפיים, פגיעה באיכות החיים ואף נזק לעמוד השדרה, הרופא יכול להחליט שתכנון היריון אינו מתנגש עם מטרת הניתוח. אולם במקרים בהם השאיפה היא בעיקר שיפור המראה האסתטי או שילוב של ניתוח הקטנת חזה עם הרמה, יומלץ להמתין עד לאחר הלידה וההנקה.

איך חוזרים למראה הגוף מלפני ההיריון?ניתוח הקטנת חזה אינו הניתוח הפלסטי היחיד שתוכלי לעבור לאחר ההיריון. יש ניתוחים נוספים שיוכלו לעזור לך לחזור לגזרתך המקורית, כמו ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן. עם זאת חשוב לזכור שניתוח פלסטי אולי משיג תוצאות מידיות תוך זמן קצר, אך כדי שהתוצאות יישמרו את חייבת לאמץ אורח חיים בריא, אשר כולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית.

אל תחששי מן השינויים הפיזיולוגיים שעוברים על גופך, קבלי אותם באהבה והיי רגועה. גם ללא ניתוחים פלסטיים, הקפדה על תזונה בריאה ומותאמת אישית, בשילוב תרגילי כושר גופני ממוקדים לשריפת שומן וחיטוב הגוף, הם הדרך הטובה ביותר לחזור למשקל הרצוי.

גם הזמן עושה את שלו. אל תאיצי בגוף ואל תשווי עצמך לאחרות. תני לגוף את הזמן שלו להתאושש לאחר הלידה וזכרי שלכל אחת יש קצב אחר.
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב