החופש הגדול עומד להסתיים וכבר מגיעים החגים. מי שמחפש לאן לקחת את הילדים בחול המועד סוכות, ימצא אצלנו 10 המלצות.

שקיעה בדרום הארץ

הפנינג תמר לילדים בסוכותהפנינג תמר במדבר ייערך ב-26-28.9 בפארק תמנע, והוא נערך לכבוד סיום גדיד התמרים בחבל אילות. בשלושת הימים יתקיימו במקום פינות יצירה מודרכות עם עצי תמר - מהחרצנים ועד הידות, מפגשים עם מספרי סיפורים על תמרים ואגדות עם טעמים מהאזור, שילוב תמרים במאכלים אהובים ועוד. לילדים הגדולים יחכו פעילויות כגון קיר טיפוס, חץ וקשת, סירות פדאלים באגם ורכיבה על אופניים, ולקטנטנים מתקנים מתנפחים, תיאטרון בובות ועוד.
49 ₪, מגיל 3. חלק מהפעילויות בתשלום נוסף. פרטים נוספים, 08-6316756.
צילום דודי לזר


אירועי חבל הבשור

בכל רחבי החבל הגיאוגרפי מתקיימות במהלך סוכות שלל פעילויות מסוגים שונים, המתאימות ברובם למשפחות. כך, לדוגמא, בית הבד במושב יושיביה יקיים ב-27-28.9 פעילויות דוגמת מסיק במטע זיתים, התנסות בבית בד עתיק, הכנת סבונים, עיטור כדים ומילוי בקבוקים בחול צבעוני ועוד. בחצר של אורה אשר בכפר מימון יערכו ב-26-28.9 סיורים בבוסתן המיוחד, הכולל 80 עצי פרי אקזוטיים.
כדאי לברר מראש אילו פעילויות מתקיימות, לאילו גילאים הן מיועדות וכמה עולה ההשתתפות בהן.
לפרטים נוספים, 052-9991003. www.habsor.co.il


חגיגה ירוקה

אירוע לילדים באשקלון סוכותתחת הכותרת "הכדור בידיים שלנו" יתקיים ב-27-28.9 באשקלון פסטיבל ירוק גדול. הכניסה היא תמורת בקבוק פלסטיק או שקית ניילון, ובמקום יתקיימו סדנאות אקולוגיות מהנות לכל המשפחה, מיצגים חברתיים והסברה לקידום הידע ושינוי דפוסי ההתנהגות בתחום איכות הסביבה בכלל, ובתחום הפחתת הפסולת בפרט. האירוע יכלול 10 מתחמים כאשר כל מתחם יטפל בסוג אחר של מוצרים למיחזור, ובבמה המרכזית יוצג המופע "טררם קידס מצילים את העולם", יופיעו כוכבי ערוץ הילדים במופע המשלב שירים וריקודים וקטעי קישור בעלי מסרים אקולוגיים, ועוד.
לפרטים נוספים, 08-6792325. www.ashkelon.muni.il
צילום אורנה בן חיים


להכיר את המשפחה

אירוע בכפר דרוזי לילדיםבני העדה הדרוזית הם חלק בלתי נפרד מארצנו, ומרכז המורשת הדרוזית מציע הזדמנות לילדים ולהוריהם להכיר את חייהם. הילדים יכינו את שרשרת הכלה הדרוזית ויצפו במופע שמספר את סיפור הקפה המר, יוכלו ללבוש את התלבושת הדרוזית המסורתית ולהצטלם, יאכלו ארוחה אוטנטית ויבקרו בבית הבד העתיק של עוספייא. מתאים לילדים מגיל 5, משך הפעילות כשעתיים.
30 ₪ למבוגר, 50 ₪ לילד. לתיאום מראש, 04-8391025, 054-4665617. www.carmel-deruz.com
צילום רג'א קייס מנסור

הצגות בכל השפות

התיאטרון הערבי-עברי ביפו יערוך בחול המועד סוכות את פסטיבל יפו הבינלאומי ה-4 להצגות ילדים. הפסטיבל מיועד לבני 4 עד 10, והוא ייערך בין ה-23 ל-26 לספטמבר. במהלך הימים יתקיימו הצגות מחו"ל ומהארץ, הופעות, במות ומגוון אטרקציות לכל המשפחה. ההצגות המועלות בפסטיבל הן רב-לשוניות או כמעט ללא מילים, ונשענות על אלמנטים מוסיקליים וויזואליים המובנים לדוברי כל שפה.
20-75 ₪. לפרטים נוספים, www.arab-hebrew-theatre.org.il


הילדות בצלילים

צלילי ילדות הצגה לילדיםבחול המועד סוכות יתקיים בחולון "צלילי ילדות 2010", פסטיבל החוגג עשור לקיומו. בתוכנית, כמדי שנה, מוסיקה, מחול, תיאטרון ואופרה, והכל לילדים. בין הפעילויות הרבות תמצאו את "צרור נפלאות הקרקס", מופע מוסיקלי קרקסי על פי שיריו של נתן אלתרמן, לרגל 100 שנה ללידתו, "הנזל וגרטל" בהפקת האופרה הישראלית בניצוחו של דוד זבה, חגיגה עם ערוץ הופ, שעות סיפור והפעלה, ארועי חוצות, מופעי מוסיקה בעיבוד ג'אזי ופעילויות לכל המשפחה. כדאי לבדוק מראש לאילו גילאים מתאימות הפעילויות וכמה עולה ההשתתפות בהן.
לפרטים, 03-5023001/2/3. www.hth.co.il
צילום יוסי אפללו


יצירה בקצה הצוק

צוק מנרההמחזור והשמירה על הסביבה יעמדו במרכז הפעילויות המיוחדות שיקיים צוק מנרה במהלך חול המועד. הפעילויות מיועדות לבני 3-9, שיוכלו להשתתף בסדנאות יצירה מחומרים מהטבע. זאת, בצד העלייה ברכבל, ג'ימבורי, כניסה לבריכת שחייה, מתקנים מתנפחים ועוד.
60 ₪ מגיל 3. לרכבל, 25 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד. לפרטים, 04-6905830 www.cliff.co.il


חגיגה עם המוזה

אירוע לילדיםבמסגרת אירועי מוזות בסוכות 2010, הפסטיבל הרב-תחומי לאמנויות המתקיים בעיר שוהם, יערכו שלל פעילויות למבוגרים. לילדים שיצטרפו להוריהם מציע הפסטיבל ב"סוכת ילדים" אירוע מחווה לסופרת הילדים ואשת החינוך מיריק שניר, הופעות תיאטרון ומוזיקה, מפגשים עם מיריק שניר, אם לתשעה וסבתא ל-13 נכדים, מספרי סיפורים, סדנאות, פינות יצירה והפעלה. כל זה ייערך בין ה-27 ל-28 בספטמבר.
כניסה חינם. לפרטים נוספים, 03-9723001. www.shoham.muni.il


טבע תל אביבי

אירוע לילדים ותינוקותשיתוף הפעולה של רשת דיאדה עם החווה בתל אביב, תרקום עור וגידים בין ה-26 ל-30 לספטמבר. במסגרת ימים אלו החווה תציע פעילויות מגוונות ומשתנות בתוך סוכות שיוקמו ברחבי החווה. בשעות אחר הצהריים ייערכו פעילויות מיוחדות מטעם דיאדה, שיכללו שיעורי יוגה משותפים להורים ולילדים, פעילות מוסיקלית, יצירה מתמשכת, שיעורי קרקס ועוד. בכל יום יהיו הילדים שותפים להכנת שרשרת ענק לסוכה מחומרים ממוחזרים, שתתלה על גדר החווה במטרה לשבור את שיא השרשרת הארוכה בעולם ולהקיף את החווה כולה עד תום החג.
20-39 ₪. לפרטים, 03-6138286, http://www.hachava.org.il
צילום - רוית חבקוקתמונות באדיבות יחסי ציבור

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא