החג הארוך מערב יום כיפור ועד מוצאי סוכות מחייב אותנו למצוא מה לעשות עם הילדים. אספנו עבורכם מידע על 10 אטרקציות ואירועים שיעסיקו גם את המבוגרים. מערת הנטיפים של רשות הטבע והגנים

mearat_netifimמבין האטרקציות הרבות שמציעה הרשות בתקופת החגים ובכלל, כדאי לבקר במערת הנטיפים. המערה הוותיקה עברה באחרונה חידוש, באמצעות התקנה של תאורת LED מיוחדת. זו צובעת את הקירות מבלי לחמם אותם, תוך שימוש בצבעים שאינם מעודדים את התרבותה של האצה הקטלנית החיה במערה. התוצאה מרהיבה לעין.
14 ₪ לילד וגמלאי, 27 ₪ למבוגר. לפרטים והזמנות, 02-9911117, 02-9994730, 02-9915756, http://www.parks.org.il


הפסטיבל הבינלאומי לקרקס
kirkasimהעיר מודיעין מקדישה את עצמה בחול המועד סוכות לעולם הקרקס. ב- 2-4 באוקטובר יתקיימו ברחבי העיר מופעים של אקרובטיקה ותעופה אווירית, להטוטנות, ליצנות ומחול, קטעי ג'אגלינג ומופעי אש, פנטומימה ותיאטרון, בהשתתפות להקות קרקס מובילות מהארץ ומחו"ל. ישנם אירועים המתאימים לגילאים שונים ולכן כדאי לבדוק זאת מראש.
חינם לאירועי חוץ, 40 ₪ לתושב העיר ו-50 ₪ למי שלא לאירועים באולמות. לפרטים והזמנות, 03-9666141, 08-9737333, www.hakartis.co.il, www.modiin.muni.il

צילום: נועה שיזף

פסטיבל מוזות בסוכות
festival_muzotהפסטיבל לאמנות רב-תחומית, המתקיים זו השנה ה-12 בשוהם (ב- 3-4 באוקטובר) מתבסס על האושפיזין ובין האירועים שיתקיימו כדאי לציין את "הנעליים של אדון סימון" של תיאטרון אורנה פורת ו"בובו ולוסינדה" של תיאטרון התיבה, המיועדים לילדים, בצד מתחם "זמן ציור" ו"סוכה בראש אחר".
אירועי הילדים בחינם. לפרטים והזמנות, 03-9723001, www.hamesh.co.il

צילום: רועי ברקוביץפסטיבל המדע ה- 12
festival_mada_12תחת הכותרת "בילוי חכם לכל המשפחה" יתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי שבמכון וייצמן למדע יומיים שיעסקו במדע וטכנולוגיה. ב- 3-4 באוקטובר, ייערכו במקום מפגשים עם מדענים ממכון ויצמן, מופעי מוסיקה, סיורים, הפעלות, סדנאות והתנסויות מעבדה מעשירות, משחקי חשיבה, הרצאות בחזית המדע והצגות של מחקרים מדעיים. מתאים לילדים מגיל 5.
70 ₪ למבוגר, 60 ₪ לבני 5-18, 55 לגמלאי בהצגת תעודת זהות ולתושבי רחובות, 280 ₪ לכרטיס משפחתי עם הצגת תעודת זהות. לפרטים והזמנות, *8965

צילום: איתי בלסון


תמנע באוויר
festival_timnaב-3-5 באוקטובר ייערך בפארק תמנע שבדרום הערבה פסטיבל כדורים פורחים. במסגרת הפסטיבל יופרחו 17 כדורים פורחים המגיעים ממקומות שונים בעולם, אשר יחד יציגו מופע תעופה. בהם, כדור פורח בצורת איש חלל, כדור שיכול להרים בית בהשראת הסרט UP, כדור בצורת דרדס ואפילו תאומים – שני כדורים שאחד מהם טס הפוך. לילדים יהיו גם מופע של כוח הקצב מערוץ הופ, הופעה של להקת טררם ועוד.
79 ₪ לאירוע בוקר, 69 ₪ לאירוע ערב (מגיל 3). לפרטים והזמנות, *6226, www.Facebook.com/HotAirBaloonFestival

צילום: רעי בן צבי

חגים במדעטק
madatekהמוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל מציג במהלך סוכות מגוון של פעילויות מיוחדות, בצד התערוכות הקבועות. בין ה-27.9 ל-9.10 יוצגו במקום תערוכת תכשיטים שעיצב ויצר זוכה פרס נובל בכימיה, פרופ' דן שכטמן, והסיפור המלא של זכייתו; סדרה של צלליות בעיצוב של ענת פז פיינגולד, המספרות את סיפור עמי ותמי; גוגל ליקוויד גלאקסי, מיצג המבוסס על שבעה מסכים המקיפים את המשתמש מכל הכיוונים ולוקחים אותו למסע תוך שיטוט בתמונות לווין; ועוד.
65 ₪ לבני 5-18, 75 ₪ למבוגרים, 240 ₪ לכרטיס משפחתי בהצגת תעודת זהות. 55 ₪ לכרטיס בהזמנה דרך אתר האינטרנט. לפרטים והזמנות, 04-8614444, www.madatech.org.il

צילום: יוסי שרם

תזזים במרכז בגובה העיניים
muzeon_eladimמוזיאון הילדים בחולון חונך בימים אלה מבנה חדש למרכז "בגובה העינים", מרכז חוויתי לילדים המתמקד בתחומי אמנות פלסטית, תיאטרון ומוסיקה. ב-1 באוקטובר תושק לרגל הפתיחה תוכנית מיוחדת בשם "תזזים", בה האמנות פוגשת את התנועה באמצעות מוסיקה, יצירות אמנים מהארץ ומחו"ל, תיאטרון ואנימציה. התוכנית תאפשר לילדים לבחור בין מסלול התיאטרון לבין מסלול האומנות וההשתתפות אורכת כשעה ו-45 דקות. מתאים לבני 4-8.
62 ש"ח. יש לתאם ביקור מראש. לפרטים והזמנות, 1-599-585858, http://www.childrensmuseum.org.il

אירועי חגים בקרן קימת לישראל
kakalהקרן מקיימת בתקופה זו השנה מגוון רחב של אירועים וטיולים. ב-2 באוקטובר, לדוגמא, תתקיים חגיגת פעילות משפחתית ביער מורדות הכרמל לכבוד חגיגות 110 שנים של יצירה ירוקה לקק"ל. באזור יתקיימו טיולים לאורך שביל ישראל במסלולים למיטיבי לכת, אוהבי לכת, משפחות וקטנטנים. בסיום ייפגשו כולם לפעילות בלב היער ולסיום מופע "שלושה סיפורים ירוקים" עם השחקן אבי שדה.
הכניסה חינם לחלק מהאירועים. לפרטים והזמנות, 1-800-350-550, www.kkl.org.il.

צילום: קק"ל


סלקום אייפד סנטר
cellcom_ipadאם האייפד נכנס לחייכם – ובמיוחד לחיי הילדים שלכם, זה המקום להיות בו. בין ה-28.9 ל-9.10 יפעל מתחם זה בדיזנגוף סנטר, תל אביב, ובו מתחמים בתחומים שונים, כולל אייפד ילדים - מתחם עם משחקים ואפליקציות ייחודיות לילדים. מתחם זה מתאים לבני 4-12 והוא יצוייד בכ- 8 אייפדים עם 8 כסאות, ועל גבי האייפדים אפליקציות, משחקים ותוכנות למידה הפופולריות ביותר.
חינם. http://www.cellcom.co.il/shop/readers/apple/ipad_center/pages/default.aspx?hp_001=ipad_center

סקיפר בפארק
skipperאטרקציה חדשה החלה לפעולה באחרונה באגם שבפארק הירקון בתל אביב. המקום מציע את האפשרות להשיט סירות מפרש בעזרת שלט רחוק. מדובר בסירות הנעות באמצעות הרוח והן אינן ממונעות. בעזרת שלט רחוק יכולים המבקרים להשיט אותן, "לתפוס" את הרוח ולהיות "סקיפרים" לרגע. מתאים לכל הגילאים.
30 ₪ לחצי שעה, 50 ₪ לשעה. סקיפר אגם הגולפיטק (מעט מזרחית לגשר נמיר בגדה הצפונית של הירקון), תל אביב. לפרטים, 050-3993401

צילום: תמר טל

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא