ב-23-25 לחודש פברואר נחגוג כולנו את מפלתו של המן הרשע, כלומר את חג פורים. עשר הצעות לבילויים עם הילדים במהלך החג ואפילו לפניו!

אירועי רשות הטבע והגנים
teva-1-2013כמדי חג, מציעה הרשות שלל אירועים המתקיימים בשמורות הטבע הרבות בכל רחבי הארץ. לדוגמא, תאטרון מקום יציג בהרודיון את סיפורו של המלך הורדוס, ואילו בשמורת עיינות צוקים יתקיים סיור שיספר על התחפושות של בעלי החיים בטבע. הפעילויות מתאימות לגילאים שונים וחלקן כרוכות בתשלום.
לפרטים והרשמה מראש, 3639*,
www.parks.org.il
צילום: חגי יוחנן

אירועי חג במרכז מ.י.הmaya-1-2013
מרכז ילדים הורים בניהולה של אינה ניסים, הממוקם בקניון סירקין בפתח תקווה, מציע לקראת פורים שלל אירועים. בימים ראשון וחמישי מתקיים קרנבל מוסיקלי מיוחד עם מיכלי מוסיקלי, לבני 1-4 שנים; ביום שני מכינים בני 4.5 ועד 9 שנים אוזני המן, ובמקביל תתקיים שעת סיפור ויצירה לגילאי 3.5-6; ביום שלישי בתיה הליצנית תקיים פעילות ועוד. הפעילויות כרוכות בתשלום סמלי וחלקן מתקיימות ללא ההורים.
לפרטים ולהרשמה מראש, 03-9099914. www.m-ia.co.il


קומדיה במסכה במרכז תיאטרון בובות חולון

bubot-1-2013המרכז יקיים לכבוד פורים את המופע המשפחתי "קומדיה במסיכה". המופע, שיתקיים ב-23 לחודש בשעה 11:30, מבוסס על מוסיקה ותנועה ובמרכזו דמויות של הקומדיה דל-ארטה. במופע משתתפים ילדים מהקהל באלתורים של סצנות קומיות.
55 ₪, כולל כניסה למוזיאון. לפרטים והזמנה, 03-6516848.
www.puppetcenter.co.il

צילום: אילן בשור


קרנבל במוזאון נחום גוטמן לאמנות
gutman-1-2013פעילות פורים של המוזיאון נעשית בהשראת התערוכה "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים". הילדים יעברו סדנה שתפגיש אותם עם רוח החג, במהלכה יכינו תחפושות, יתחפשו, יתאפרו וייצאו בתופים ובמחולות למסע אל תל אביב הישנה. כל ילד יקבל ערכת מסע אישית, דרכה יפגשו הילדים דמויות שונות מעולמו של גוטמן ויחוו אותן דרך עולם האיור והציור. הפעילות תתקים ב-24-25 לחודש והיא מתאימה לבני 4-9.
15 ₪ למבוגר, 42 ₪ לילד. לפרטים והרשמה מראש, 03-5161970, http://www.gutmanmuseum.co.il

אירועי חג בפסטיבל דרום אדום
ginzburg-1-2013הפסטיבל, המתקיים על רקע פריחת הכלניות בדרום הארץ, מציע ב- 21-23 לחודש סוף שבוע של פעילויות בסימן פורים. למבקרים יחכו במוקדי הפריחה דמויות של פיית הפרחים, פיטר פן, רובין הוד ועוד. כל דמות תחכה במוקד אחר והיא תקיים בכל שעה הופעה של 20 דקות. בנוסף צפויות פעילויות נקודתיות נוספות במקומות שונים בדרום. ההשתתפות בחלק מהפעילויות כרוכה בתשלום.
לפרטים והזמנה מראש, www.habsor.co.il/daromadom.פורים בגן המדע ע"ש קלור
machon-1-2013תופעות קסומות והמסת כפיות, הרי געש וריחוף באוויר, ד"ר מולקולה ועוד הפתעות, מציע גן המדע שבמכון ויצמן למבקרים במהלך כל פברואר, וימי פורים במיוחד. המקום יתקיימו סדנאות יצירה ומדע, תערוכת צעצועים, סיורים מודרכים, הפעלות והתנסויות. מתאים לבני 5 ומעלה.
40 ₪ למבוגר, 35 ש"ח לבני 5-18. לפרטים והרשמה מראש,
davidson.weizmann.ac.il/science-garden.
צילום: מכון ויצמן


פסטיבל בדרך הטבע של מגידו

festival-dereh-hateva-1-2013המרחב הביוספרי רמת מנשה מקיים את פסטיבל בדרך הטבע, ראשון מסוגו שאמור להפוך למסורת. הפסטיבל מתקיים בכל יום במהלך חודש פברואר, ואם תגיעו לכאן ב-23 לחודש תוכלו להשתתף בפעילויות המשלבות את חג פורים עם הטבע הירוק והפורח. ההשתתפות בחלק מהפעילויות כרוכה בתשלום.
לפרטים, בדרך הטבע בפייסבוק.
תיאטרון אספלט במיני ישראל
mini-israel-1-2013שיתוף הפעולה של מיני ישראל עם תיאטרון אספלט יתקיים ב-24-25 לחודש. המופע המרכזי של התיאטרון, שהוא מופע קרקס מוזיקלי, יתחיל בכל אחד מהימים ב- 12:30 והוא מתאים לכל המשפחה.

69 ₪ לבני 5 ומעלה, 29 ₪ לבני 2-5 שנים, חינם לתינוקות עד גיל שנתיים.
www.minisrael.co.il

סדנאות יצירה במוזיאון תל אביב לאמנות
museum-1-20123מוזיאון האומנות התל אביבי יקיים ב-25 חודש סדנאות יצירה באווירת החג. "ציורים מתחפשים" יפגישו את הילדים בני 7 עד 12 עם מסכה, יצירות אמנות ומגוון חומרים לשימושם. הסדנה תתקיים פעמיים ביום למשך שעה וחצי בכל פעם.

40 ₪. לפרטים והרשמה מראש,
www.tamuseum.com
צילום: אוהד שאלתיאל


Live Street Festival באילת
festival-eilat-1-2013הפסטיבל החדש הזה מתקיים קצת לפני פורים. ליתר דיוק, ב-15-16 לפברואר. מדובר בפסטיבל של אמני רחוב, שיתקים בכל יום בשעות 11:00-16:00. ב-25 מוקדים הפתוחים לקהל הרחב אפשר יהיה לצפות בקרקס קווקזי (לוליינות קרקסית באווירה אתנית), קרקס פרעושים, קרקס מתנפח, להטוטנים, אקרובטים, הולכי קביים, תהלוכות רחוב, פסלים חיים, דמויות שטח ואפילו מסיבות רחוב עם נגנים.
הכניסה חינם.
צילום: רפי ויטיס

התמונות באדיבות יחסי ציבור

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא