חג שבועות מתקרב אלינו ויחד איתו עוד חופשה קצרה לפני החופש הגדול. ברחבי הארץ מתקיימים אירועים המתאימים להורים ולילדים. הנה עשרה מהם.


מלון פסטורל, כפר בלום
kfar_blumאורחי בית המלון, השוכן באצבע הגליל, ייהנו ב- 14-16 למאי משלל פעילויות משפחתיות המתאימות לרוח החג. חובבי שירי תנועות הנוער יהנו משלישיית יוללה שישירו את שירי דרורה חבקין; הילדים יהנו מאדון שוקו, מופע משירי אריק איינשטיין, וכל המשפחה תוכל לצפות באוברטון, מופע מוזיקלי על בסיס להיטי העבר וההווה. עוד יתקיימו מופעים לילדים, סדנת מסכות אפריקאיות, סדנת ג'אגלינג, משחק פלונטר ענק ועוד.
מ- 1,900 ₪ ללילה לזוג, מינימום 2 לילות להזמנה. מ- 475 ₪ לילד בחדר הורים. לפרטים והזמנות, 04-6836611, www.kfarblum-hotel.co.il


רשות שמורות הטבע והגנים
ein-hemedבגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ יתקיימו שלל אירועים במהלך ימי החג והחופש. בן לאומי מגידו, למשל, ייקח הארכיאולוג האגדי ירחמיאל ג'ונס את המשתתפים במסע אל העבר; בגן הלאומי בית גוברין יתקיים סיור לאור העששית במערת המבוך; ובגן הלאומי אשקלון הילדים יקצרו חיטה במגלים, ינפו בכברה, יטחנו ויכינו פת לחם על הסאג'. חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום.
לפרטים והרשמה, 3639 *


כפר האמנות האקולוגי ורטיגו
vertigo-omanut-ekologitב-14-14 למאי יתקיים בכפר, השוכן בקיבוץ נתיב הל"ה, חגיגה ייחודית לרגל החג. החגיגה תכלול סדנאות בתחומי אמנות ואקולוגיה, תיקון ליל שבועות, מפגשי לימוד של מקורות יהודיים ושלל פעילויות לילדים. במהלך החג יוגשו ארוחות צמחוניות אותן תכין אורית קדם, והלינה במתחם משותף על גבי מזרנים או באוהל שניתן להביא עצמאית.
לפרטים ולהזמנת מקומות, 02-9900235. http://www.eco-artvillage.org/


קיפצובה, קיבוץ צובה
kiftzubaפארק השעשועים של קיבוץ צובה יקיים תהלוכת שבועות ב-15 למאי, בין השעות 12:00-15:30. האירוע יתחיל עם סדנאות יצירה להכנת זרים וטוגות, וכן תצוגת הענפים השונים של הקיבוץ. בשעה 14:00 יתקיים מופע ביכורים מסורתי שיכלול הקראת קטעי שירה, מופע של להקת צעירי מחולה, תהלוכת עגלות הענפים בליווי טרקטור ועוד.
69 ₪ לבני 3-14, 44 ₪ לבני 0-3 ולבני 14 ומעלה. לפרטים, 02-5347952


מושב אחיטוב
moshav-ahituvהמושב, השוכן בעמק חפר, יקיים ב-16 למאי יום פעילות לכל המשפחה. בין השעות 10:00-15:00 יפעל במקום יריד אוכל שיבשלו המאמות המפורסמות של המושב, סדנאות יצירה, פארק חבלים אתגרי, סיורים מודרכים במרחבים הפורחים של המושב אחיטוב ועוד. הכניסה חינם, חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום.
לפרטים, 04-6258428, www.gosharon.co.il .


פסטיבל חלב ודבש
festival-halav-udvashעמק יזרעאל יארח ב-13-18 למאי את הפסטיבל, אשר יכלול ערב מוזיקלי על בסיס שירי יהונתן גפן, מיצב עם שיריו של נתן יונתן, ערב הצדעה לשירי אפי נצר, ירידים חקלאיים, טקס הבאת ביכורים, משחק חידות חווייתי למשפחות, הפעלות קרקס, סדנאות יצירה עם האמן הבינלאומי חנוך פיבן ועוד ועוד. חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום.
לפרטים והזמנות, 04-6520734, www.eyz.org.il.


טנגו כפר סבא
tango-kfar-sabaחג שבועות מתמזג השנה עם 110 שנים לייסודה של העיר כפר סבא. לאור זאת יתקיים אירוע ייחודי בעיר במהלך ה-16 למאי, בין השעות 15:00-19:00, במסגרתו יחזרו המשתתפים לעיר של פעם. בין החאן והבאר העתיקים יוצבו עשרות מיצגים, תמונות תערוכה והרכבים מוסיקליים של ראשית הקמת העיר. בצלמניה של פעם אפשר יהיה להצטלם, ושומרי החאן העותומאנים יעמדו על משמרתם. דמויות מן העבר ישובו לפקוד את בתי הקפה ההיסטוריים שיוקמו במיוחד, עם מלצרים לבושים ברוח שנות ה-30 וה-60, והילדים יוכלו לשחק במתחם מיוחד משחקים דוגמת קלאס, דילגיות, גומי, 3 מקלות ועוד. האירוע יתקיים ברחוב וייצמן, בין הרחובות רוטשילד ותל חי.
הכניסה חינם. לפרטים, 09-7649106


מחלבות ומשקים תיירותיים
shvil-a-halavמועצת החלב מזמינה לבקר במהלך החג ברפתות ובמחלבות ברחבי הארץ, כולל מי ומו, חוות היצרנים, שביל פרות החלב, טבע עז, עז עיז, אצל גילה בטל טלה והחווה של חוה. במקומות אלו יתקיימו פעילויות אשר יציגו לילדים ולמבוגרים כיצד מכינים את מוצרי החלב, יאפשרו להשתתף בהאכלת בעלי החיים, להתנסות בתהליך החליבה, לטעום מהמוצרים הטריים ועוד.
15-69 ₪, בהתאם למקום ולפעילות. לפרטים נוספים: 

https://www.facebook.com/youngfamilyfun?fref=tsהיער, עולם האגדות
yaarהיער, מתחם פעילויות הפועל בקניון רננים המבוסס על עולם האגדות, משיק את מסלולי ההרפתקאות. כל ילד שנכנס ליער (המקום פונה לבני 4-10) יכול לבחור דמות מבין 5 אפשרויות: פיראט/פיראטית, שדון/שדונית, נסיך/נסיכה, אביר/אבירה, פיה או פאון. כל ילד מתלבש בהתאם לדמות ויוצא למסלול הרפתקאות מבוסס משימות, שבסופו כל ילד זוכה בפרס.
29 ₪ לילד, חינם למבוגר מלווה אחד. לפרטים, 09-7480843, http://www.facebook.com/Sod.Hayaar


מומנטום, מיומנה
miumanaלהקת הקצב הישראלית מקיימת בשבועות מופע מיוחד לכל המשפחה. ב-15 למאי בשעה 11:00 יתקיים בבית מיומנה אשר ביפו מופע בהשתתפות קבוצת אמנים מולטידיסיפלינארים, אשר באמצעות אלמנטים שונים חוקרים את ההשפעה של מושגי הזמן והסינכרוניזציה על תנועה.
159 ש"ח, 129 ש"ח לסטודנטים וחיילים. לפרטים והזמנות, 03-6811787, *2274, www.mayumana.com.
צילום - גדי דגו
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא