עדלאידה בחולון, סדנאות במוזיאון, מופעים והצגגות. 10 אירועים לילדים החוגגים את חג הפורים

מרכז תיאטרון בובות חולון
6 Mobileשני אירועים מיוחדים יתקיימו במרכז תיאטרון הבובות חולון סביב חג פורים. ההצגה "באבלינה" משלבת תיאטרון ידיים, רגליים, בובות ובועות סבון והיא תתקיים ב-15 במרץ בשעה 11:00. במקביל מוצגת במקום תערוכת עוגות מעוצבות בנושא קרנבל פורימי.
45 שקלים. לפרטים והזמנת כרטיסים, 03-6516848, www.puppetcenter.co.il

קובץ: 6
צילום: דנה פרייזלר

העדלאידע של המדינה בחולון

1 Mobileהאירוע המסורתי של העיר חולון יתקיים ב-16 במרץ בשעה 12:00, בשיתוף ערוץ ניקולודיאון. העדלאידע תתקיים השנה בקצב לטיני תוך שהיא מחברת את המשתתפים לקצב, לטעמים, לנופים ולאנרגיות של מדינות אמריקה הלטינית. כל זה יקרה עם מייצגי ענק, מופעים מחו"ל, 4,500 רקדנים, להקות, תזמורות, תיאטרוני רחוב, אקרובטים, פירוטכניקה ועוד.
ההשתתפות חינם.

קובץ: 1
צילום: אלי נאמן


קניון דרורים
למבקרים בקניון במהלך ימי החג צפויים מספר אירועים. ב-16 במרץ בשעות 10:00-13:00 ו- 17:00-19:00 תאפר חגית הרן את הילדים לכבוד החג, וב-17:30 תתקיים שעת יצירה לפורים עם צוות דרורים. למחרת, בשעות 10:00-13:00, יפעלו עמדת איפור וצילום מגנטים, וב- 12:00-12:45 יתקיים המופע "יעלי בעולם התיאטרון".
הכניסה חינם. לפרטים, https://www.facebook.com/Drorim.Mall

קובץ: 2 


מוזיאון תל אביב לאמנות
במקביל לתערוכה "אנדי וורהול: ציור של צעצוע" יקיים המוזיאון אירועים מיוחדים לכבוד החג. אלו כוללים סדנה בעקבות המיצג ענק הממדים והצבעוני "לוזיטנה" אשר תלוי מתקרת המוזיאון בגובה 26 מטר. הדנה תתקיים ב-15 במרץ; וב-17 במרץ יתקיימו סדנאות הדפס, ציור ופיסול באווירת החג, כולל סיור מודרך בגלריות המוזיאון בשילוב עבודה יצירתית בסדנה. לבני 7-12.
מ-70 שקלים. לפרטים ורכישת כרטיסים, 03-6077020, www.tamuseum.com

קובץ: 3
צילום: עמית טורקניץ

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
ב-16-17 במרץ יקיים מוזיאון גוטמן לאמנות סדנה להכנת תחפושות ופעילות חווייתית להורים ולילדים. המשתתפים יכירו את את הדמויות ממגילת פורים מחדש דרך איוריו של נחום גוטמן, יכינו תחפושות בהשראת התערוכה "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים", יתאפרו וייצאו למסע אל תל אביב הקטנה ואל ילדותו של נחום גוטמן. מיועד לבני 5-9.
45 שקלים לילד, 12 שקלים למבוגר. לפרטים והרשמה מראש, 03-5161970 שלוחה 0, http://www.gutmanmuseum.co.il/.

קובץ: 4
צילום: שונית גולדברג


מעלית הזמן ירושלים
בשני ימי החג, ה-16 וה-17 במרץ, יתקיים מבצע פורימי במעלית הזמן. כל מי שיגיע מחופש, יצטלם עם אחת מדמויות האטרקציה, יעלה את התמונה לפייסבוק ויכתוב "גם אני ביליתי את פורים בטרמינל מעלית הזמן ירושלים" יקבל 50% הנחה ממחיר הקופה על כרטיס הכניסה לאחר שיציג את הסטטוס. זה אמנם מתאים יותר להורים, אך כך הילדים יוכלו להנות יותר בקלות ממסע רב חושי בתלת מימד ליעד אחד ממבחר מסעות ליעדים שונים, כולל ירושלים, היקום, גוף האדם ועוד. לבני 5 ומעלה.
54 שקלים לפני הנחה. לפרטים והזמנות, 02-6248381.

קובץ: 5
צילום: CPN

גן המדע ע"ש קלור
בין ה-15 ל-17 במרץ ובכלל שבתות חודש מרץ יציגו מדריכי גן המדע את המדע שמאחורי הצבע. כמה צבעים יש באמת? איך אפשר לפרק את האור? מדוע צמחים הם ירוקים? וכיצד צבעים עוזרים לנו לזהות חומרים שונים? מדריכי הגן יחקרו יחד עם המבקרים את קרני האור מכל זווית אפשרית ויסבירו מה ניתן ללמוד מקרן אור. בסדנאות יצירה יכינו גלגלון צבעים – צעצוע המאחד צבעים וגם יוצר אותם לנגד עינינו; ובמעבדות הכיף של גן המדע יבצעו ניסויים מרתקים למדידת תכונות כימיות של חומרים שונים, וכיצד שינוי צבע משפיע עליהם. כל זה ועוד הרבה.
חינם לילדים עד גיל 5, 35 שקלים לילדים עד גיל 18, 40 שקלים למבוגרים, 20 שקלים לאזרחים ותיקים. לפרטים והזמנת כרטיסים, 08-9344528, http://davidson.weizmann.ac.il/science-garden.

קובץ: 7
צילום: איתי בלסון


חווידע טבע
מרכזי המדע החווייתיים יקיימו פעילות פורים מצחיקה, חגיגית וגם מדעית. מרכז הפעילות הם הפכים ובהתאם לכך אפשר יהיה להשתתף בסדנאות מעבדה עם חומרים שמתהפכים, חידונים הפוכים, ארוחות הפוכות, סדנאות יצירה נגד הכיוון ועוד. כדאי לברר מראש בכל מרכז, לאילו גילאים מיועדת הפעילות ומה מחירה. המרכזים פועלים בכרמיאל, בת ים, קרית גת וירוחם.
לפרטים, http://www.havayeda.org.il/.

קובץ: 8
צילום: רונית רון-זוהר

מוזיאון מגדל דוד
המוזיאון מזמין להגריל את הפעילות שתשתתפו בה בימי החג, ה-16 וה-17 במרץ. ברחבי המוזאון יתקיימו מגוון פעילויות פורימיות כמו הכנת משלוחי מנות, חידונים, שוק פורים, משחקי פנטומימה וסדנאות איפור. בשבי לדעת באיזו אתם משתתפים, עליכם יהיה להכניס את היד לקערה ולשלוף ממנה אביזר שעל פיו תדעו מהי הפעילות בה תשתתפו. לאחר שמסיימים אפשר לבוא ולהגריל פעילות נוספת.
30 שקלים למבוגר, 45 שקלים לילד, כולל כניסה למוזיאון. לפרטים ולרכישת כרטיסים, 02-6265333, www.towerofdavid.org.il

קובץ: 9
צילום: עינת שרון

מתחם שרונים
מיכל הקטנה וטל מוסרי יככבו באירועי חג הפורים של תחם שרונים. ב-16-17 במרץ יתקיימו בנוסף להופעות של שני כוכבי הילדים גם מתחמי סדנאות איפור, יצירת אביזרים והכנת קאפקייקס;  עדלאידע עם הופעות של להטוטנים, ליצנים ודמויות שטח; ועוד.
הכניסה חינם. לפרטים, http://sharonim-mall.co.il/

קובץ: 10
צילום: יח"צ
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא