סיורים בחינם סביב הכינרת, תערוכה ימית בחיפה, קטיף ירקות למען נזקקים ושתילות בחוות צבר. כל אלו הם חלק מהאירועים לכל המשפחה המתקיימים בפסח.

רשות ניקוז ונחלים כינרת
10 Mobile
ב-16-17 באפריל תקיים הרשות סיורי טבע בשביל "סובב כינרת", שההשתתפות בהם הינה ללא תשלום. מדובר בשלושה סיורים המתקיימים בשלושה מקטעים שונים בשביל וכל אחד מהם מתקיים פעם אחת בלבד. הראשון לוקח מחוף חלוקים לעין גב, השני מגשר אריק לכפר נחום והאחרון הוא מגשר אריק לעין עייש. בנוסף ישנן הפלגות בספינת-מעבדה ייחודית המתקיימות בתשלום.
חינם לסיורים, 25 שקלים להפלגה עבור ילד בן 5 ומעלה, 35 שקלים למבוגר. לפרטים נוספים והרשמה, 55477*, www.kineret.org.il
צילום: סוכנות ג'יני


רשות הטבע והגנים

1 Mobileהרשות מקיימת במהלך חופשת הפסח מגוון רחב של אירועים בכל רחבי הארץ. הכוונה היא לאירועים שההשתתפות בהם אינה כרוכה בתשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר (חינם למנויים). המבחר כולל חגיגה רומית בגן הלאומי בית שאן, מופעי ראווה של סוסים בגן הלאומי קיסריה, תחרות פיסול בחול בגן הלאומי נחל אלכסנדר ועוד.
חינם לילדים עד גיל 5. לפרטים מלאים, www.parks.co.il , *3639
צילום: דורון ניסים


מרכז המבקרים משק לין
2 Mobileחובבי עולם הדבורים יכולים להשתתף ביום פעילות שמציע מרכז המבקרים. הילדים עוברים בתחנות הפעלה בהן הם נחשפים לחיי הדבורה, עבודת הכוורן, התקשורת בין דבורים ועוד. הילדים יצפו במכון רדיית הדבש ובמפעל האריזה, יראו את פס הייצור ויטעמו דבש. הפעילות תתקיים ב-16 וב-17 באפריל, בשעות 10:00-12:00 וב-12:00-14:00.
30 שקלים לילדים, 20 שקלים למבוגר. להרשמה מראש, 054-2207965.
צילום: יח"צ


חוות צברי אורלי
3 Mobileחוות גידול הצבר הממוקמת בין דימונה לירוחם תקיים פעילות ייחודית. במתחם החווה תוקם גינה מיוחדת בה יוכלו ילדים לשתול שתילי ירקות וליד כל שתיל שלט עם שם השותל. אנשי החווה יצלמו את השתיל עם השם ויעלו את התמונה לעמוד הפייסבוק של צברי אורלי. כך יוכלו השותלים לעקוב אחר התפתחות השתיל ולבקרו בביקור הבא בחווה. בנוסף ניתן יהיה להשתתף בסיור ברכבת בין שבילי המטע, בסדנת יצירה לילדים מענפי צבר, להנות ממתקנים מתנפחים, מפינת ליטוף ועוד.
20 שקלים כניסה לאדם, 10 שקלים לשתיל. לפרטים, 058-4707070 , http://www.ocf.co.il.
צילום: הדס קמחי

הגן הבוטני ירושלים
4 Mobileהגן הבוטני האוניברסיטאי, הפועל בגבעת רם בירושלים, מקיים פעילויות מיוחדות בחול המועד. המבקרים בגן יטיילו וייהנו מסיורים מודרכים, סדנאות יצירה והפעלות לכל המשפחה בכל אחד משלושת האזורים בגן המייצגים שלוש יבשות שונות.
חינם במהלך חול המועד. לפרטים, 02-6794012.
צילום: יהודית מרקוס


לקט ישראל

5 Mobileהארגון, המשמש כבנק מזון לאומי, מזמין משפחות לקטיף ירקות למען נזקקים בחול המועד פסח. הקטיף יתקיים בנהלל ב-16 באפריל, בין השעות 10:00-14:00. היבול שייקטף יחולק ללא תמורה למשפחות נזקקים ברחבי הארץ. ההשתתפות בקטיף חינם ומתאימה לכל המשפחה.
להרשמה מראש, www.leket.org
צילום: לקט ישראלטכנודע גבעת אולגה

6 Mobileהמרכז מזמין משפחות ב-16-17 באפריל למסע לגילוי סודות המדע העתיק. ברחבי הטכנודע ניתן יהיה לחקור כיצד פיצחו הפרעונים בעזרת האור את חידת הזמן, מה הקשר בין הפירמידות לקבוצות כוכבים? איך השפיעו מופעי הכוכבים בעונות השנה על חיי היומיום של הפרעונים? ועוד. מתאים לבני 8 ומעלה.
30-55 שקלים. להזמנת כרטיסים מראש, 04-6333505 ,  http://technoda.org.il/.
צילום: עמותת תיירות כרמלים


מופע בייבי אוריינטל
7במסגרת פסטיבל "ימי תור הזהב" המתקיים באשדוד במהלך חול המועד, יעלה המופע בייבי אוריינטל. המופע מבוסס על שני אלבומים הנושאים את אותו השם, החושפים ילדים לכלי נגינה וצלילים מתרבויות שונות בעולם. המופע מתבסס על היצירות המושמעות באלבומים והוא מתאים לכל המשפחה. הוא ייערך ב-17 באפריל בשעה 18:00.
חינם. לפרטים, http://www.torhazahav.co.il/event.asp?event=759.
צילום: יח"צ

תיאטרון הבימה
8 Mobileהתיאטרון הלאומי מקיים ב-16-18 באפריל פעילויות החושפות את הילדים לעולם של אגדות כמו גם אל מאחורי הקלעים של התיאטרון. כל זה קורה באמצעות הצגות וסדנאות יצירה, בהם ההצגות "המשאלה של צבי" ו"אליסה – קרקס Y בארץ הפלאות", בצד סדנאות "הכנת אביזרים תיאטרליים" ו"סיפור סיור". הפעילויות מתאימות לגילאים שונים ולכן מומלץ לברר זאת מראש.
20 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר, 30 שקלים לגימלאי. לפרטים ולהזמנת כרטיסים, 03-6295555.
צילום: רפי דלויה

מדעטק - מוזיאון המדע בחיפה
9 Mobileתערוכה חדשה מציגה בימים אלו במדעטק. הכוונה היא ל- Ships and the sea, תערוכה ימית שהגיעה מפינלנד. התערוכה כוללת כ- 30 מוצגים אינטראקטיביים החושפים את המבקרים את הים על היבטיו השונים – האנושי, המדעי והתרבותי. מטרת התערוכה היא ולחשוף כיצד הים מתעורר לחיים ולחוש את דרך החיים במרחבי הים והנמלים.
60 שקלים לילד, 70 שקלים למבוגר. לפרטים והזמנת כרטיסים, 04-8614444,
www.madatech.co.il
צילום: יח"צ חו"ל
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא