הורים רבים לילדים בגילאי גן מוצאים עצמם בבעיה בכל שבת, חג או חופש. מה עושים עם הילדים? מבקרים במוזיאון הילדים בחולון! בכתבה זו, סקירה קצרה על מסלולי הגיל הרך, שפתוחים גם בחגים וגם בימי שבת להנאתכם.


1 copy

מה עושים עם פעוטות בגיל הגן בשבתות וחופשות? נכון שיש ג'ימבורי, או משחקיות למיניהן, אך מה לגבי פעילות חינוכית יותר שיהיה בה ערך מוסף לילדים, שתהיה יוצאת דופן וגם מרעננת שגרה עבורם? במקרה הזה האפשרויות מצומצות למדי וקשה למצוא פעילות שתהיה גם מקורית, גם חינוכית וגם כייפית עבור הגילאים הללו. על רקע הבעייתיות הזו, ומתוך רצון לתת מענה להורים המחפשים פעילות שיש בה גם ערך מוסף לילדים בגיל הרך, מוזיאון הילדים הישראלי בחולון פיתח שורת מסלולי פעילות המיועדים לגילאי שנתיים וחצי עד 4. הפעילויות משלבות הכרות עם עולם הטבע יחד עם חשיפה הדרגתית לרגשות ולתהליכי סוציאליזציה שונים וכל זאת בסביבת משחק וכיף ובליווי של מדריכים מוסמכים. מעבר למסלולי הילדים, מציע המוזיאון גם תערוכות קבועות מיוחדות המיועדות לקהל מבקרים מגיל 9 ועד גיל 99.

טיול עם ינשול
זהו מסלול המיועד לגילאי שנתיים וחצי ועד 4. עיקרו של המסלול נועד לעודד את הילדים ליצירת קשרים חברתיים, התמודדות עם ביישנות, פעילות בקבוצה והתאמה לנורמות מקובלות. בפעילות עושים הילדים הכרות עם היצור ינשול - חצי ינשוף וחצי חתול הבוקע מן הביצה ויוצא לחפש חברים חדשים ביער. חוץ מהפעילות המשותפת עם שאר הילדים בקבוצה, הילדים עוברים במסלול יער מהנה במיוחד ומוזמנים לגעת ולשחק עם המוצגים השונים. הפעילות נעשית כמובן בליווי מבוגר, בקבוצות קטנות. משך הפעילות - שעה ורבע.

בעקבות הפרפרים
2 copyפעילות נוספת המיועדת לגילאי שנתיים וחצי עד 4 היא הפעילות בעקבות הפרפרים. זוהי פעילות שבעיקרה מיועדת להכיר לילדים את עולם בעלי החיים ומחזור החיים של קבוצות בעלי חיים שונות. הילדים עוברים מסע מיוחד עם זיג וזג שני זחלים שהופכים אט אט לפרפר על כל השלבים הכרוכים בכך. בסיומו של המסע, גולת הכותרת הן נדנדות פרפרים מיוחדות עליהן הילדים יכולים לטפס ולעופף מעל "הירח". הפעילות נערכת בקבוצות קטנות, בליווי מבוגר בלבד ונמשכת כשעה ורבע.

הצגה פעילה - איפה מיש?
אופציה נוספת שכדאי לשקול לבלות בה עם הפעוטות שלכם, היא ההצגה הפעילה במוזיאון איפה מיש. ההצגה מיועדת לגילאי שנתיים וחצי עד 5 והיא למעשה פעילות המורכבת מהצגה ולאחר מכן הילדים משתתפים בה באופן פעיל. ההצגה עוסקת במיש- בובת סמרטוטים ישנה שהילד המשחק בה, נוטש אותה לטובת צעצוע חדש. הילדים בהצגה מכירים לעומק את מיש, לומדים על ערכה של חברות אמת ועושים הכרות עם כל הצעצועים שבארגז באמצעות אביזרים ותחפושות. זוהי פעילות נפלאה לא רק להמחשה לילד על מהי טיבה של חברות, אלא גם להפעלת הדימיון והיצירתיות.

למידע נוסף על כל פעילויות הילדים במוזיאון, התערוכות ולהזמנת כרטיסים, הכנסו לאתר מוזיאון הילדים

תמונות באדיבות מוזיאון הילדים


 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא