ראש השנה מתקרב ויחד אתו אירועים ופעילויות שכדאי לקחת אליהן את הילדים. אספנו עבורכם עשרה מעניינים במיוחד.


קניון שרונים
6 Mobile"מיני סיטי - עיר גדולה לילדים קטנים" זה שמו של המתחם הייחודי הפועל במקום, שיפעל לאורך כל תקופת החגים מידי יום לאורך כל שעות היום עד ה-17 באוקטובר (בימי לימודים בשעות אחר הצהריים). במתחם זה הילדים יכולים להכיר ולהבין את העולם. הם מתנסים בנהיגה בכביש המותאם למידותיהם ובעבודה בתפקידים כמו טבח במיני מסעדה או עובד במיני מפעל ועוד.
הכניסה חופשית.
צילום: זיו שדה


מוזיאון הרמן שטרוק

1 Mobileבמוזיאון החיפאי מקיימים במהלך ספטמבר סדנאות הדפס ליצירת "שנות טובות". בימי חמישי ה-4, ה-11 וה-18 בספטמבר תתקיים הסדנה בשעות אחר הצהריים. המשתתים יאיירו במסגרתה כרטיס שנה טובה מקורי על גבי גלופה וידפיסו מספר עותקים.
30 שקלים לילדים מעל גיל 6 כולל כניסה למוזיאון, 20 שקלים למבוגר. לפרטים והרשמה מראש, 04-9127090.
צילום: מוזיאוני חיפה


צוק מנרה

2 Mobileאתר פעיליות האקסטרים יפעיל במהלך החג את המקום, הכולל רכבל, מגלשות הרים, טרמפולינה באנג'י, אומגה, רכבת הצוק וסיור ברכבת למטעי התפוחים לקטיף עצמי. במקביל ייערכו במיוחד סדנאות יצירה אקולוגיות, תחנת מעברים אתגרית, סיורים מודרכים בחורש, מתחם מיני גולף ועוד.
מ-130 שקלים לאדם כולל פעילויות שונות. לפרטים והרשמה, 04-6905830, www.cliff.co.il.
צילום: איל הצפון


מרכז המבקרים יקבי ברקן

3 Mobileבמהלך ראש השנה וסוכות תתקיים במקום פעילות משולבת להורים ולילדים. "מהאדמה לבקבוק" הוא בציר משפחתי בו לוקחים הילדים חלק פעיל בבציר ענבי יין. במקביל יוכלו ההורים ליהנות מסיור מודרך ביקב כולל טעימות יין.
50 שקלים למבוגר, 40 שקלים לילד. לפרטים ותיאום מראש, 08-9447790.
צילום: יח"צמוזיאון מגדל דוד

4 Mobileמי שרוצה ללכת עם הילדים לסיור סליחות, יכול לבחור בהצעה של המוזיאון הירושלמי. מופע "געגוע ירושלמי" הכולל סיפורים ופיוטים יתקיים בין חומות המצודה ומדשאות החפיר המשמשות תפאורה טבעית, ולאחר מכן ייצאו המשתתפים לסיור סליחות בעיר העתיקה ואל הכותל המערבי. הפעילות תתקיים ב-29-30.9 וב- 1-2.10 בשעה 18:00.
40 שקלים לילד למופע, 50 שקלים למבוגר, 65 שקלים לסיור לילד ו-75 שקלים למבוגר, 75 שקלים לילד למופע וסיור, 85 שקלים למבוגר לילד וסיור.
צילום: פיני חמו


המצפה התת ימי

5 Mobileמפרץ הכרישים זה השם של המתחם החדש במצפה של אילת. בשטח של 1,000 מ"ר אפשר יהיה להיכנס לבריכת אקווריום שתהיה ביתם של לא פחות מ-18 כרישים, עד ארבעה מטרים אורך כל אחד. את הבריכה תחצה מנהרה שקופה והמבקרים, שיעברו דרכה, יוכלו לראות במרחק נגיעה את הכרישים החגים מעל.
79 שקלים לילד, 99 שקלים למבוגר. לפרטים, http://www.coralworld.co.il/


מרכז תיאטרון בובות

7 Mobileבמהלך חול המועד סוכות יארח המרכז החולוני תערוכת בובות ייחודית של ערוץ הופ! בשם "הופ! תראו מי כאן". החל מ-11 באוקטובר ועד סוף והחודש יוכלו הילדים לפגוש את הבובות המקוריות מהתוכניות ולהיחשף ליצירה ולהפעלת בובות בתוכניות טלוויזיה. במסגרת התערוכה תתקיים הכנת בובות מבצק סוכר.
הכניסה חינם, 42 שקלים להורה וילד לסדנה, 32 שקלים לילד נוסף. לפרטים, www.bubot.net
צילום: דנה פרייזלר


מוזיאון תל אביב לאמנות
8 Mobileבמהלך חודש ספטמבר יתקיימו במוזיאון הצגות שונות לילדים של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. בין ההצגות: תיאטרון פצפון לבני 1-3 שנים, מחסן השטוזים של דתיה לבני 3-8 שנים, ג'אז לילדים - מלכת הצוענים לני 4-10 שנים ועוד.
מ-50 שקלים לכרטיס. לפרטים והזמנות, 03-6077020.
צילום: דניאל קמינסקי


החווה החקלאית בל עפרי
9 Mobileסדנאות בציר ענבים, דריכה בגת ואפיית לחם בצד סיורים וטעימות יין למבוגרים עם חלק מהפעילויות המתקיימות בחווה השוכנת ברמת הגולן. הסדנאות והסיורים נערכים בסופי השבוע לאורך כל שעות היום.
30 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר. לפרטים, www.facebook.com/BellOfri.il
צילום: תמי קבלודבורת התבור

10 Mobile"פסטיבל הדבש", הנערך מידי שנה ביוזמת מועצת הדבש, יערך השנה בדבורת התבור עד ה-27 בספטמבר. מרכז המבקרים של המכוורת יתקיימו סיורים הכוללים ביקור במכון רדיית הדבש עם הדרכה על האופן בו מכינות הדבורים את הדבש ועל חשיבותן לטבע; ביקור במצפה הדבורים, היכן שנמצאות הדבורים עצמן; וסיור באולם גידול אלפי פקעות המשי היחידי בארץ. לילדים יהיו פעילויות יצירה כמו הכנת שוקולד דבש, נר מדונג, קישוט גבס, שלט לחדר ושכמיית דבורה. תהיה אפשרות גם לסיור בטרקטור ועגלה.
48 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר, 10 שלים תוספת לסיור בטרקטור. לפרטים ותיאום מראש, 04-6769598, 050-5637645.
צילום: PhotosbyMg
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא