אספנו עבורכם עשר המלצות לפעילויות עם הילדים במהלך סוכות. מכפר סבא ועד הכנרת, מירושלים ועד צפון הנגב, יש מה לעשות עם הילדים במהלך החופש.


פסטיבל ירון ה-13
1
תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים זו השנה ה-13 את פסטיבל הצגות הילדים הקרוי על דם הצנחן ירון ירושלמי. בין ה-19 ל-21 באוקטובר יועלו בתיאטרון 19 הצגות שונות לילדים, ביניהן הבכורה של ההצגה "למה רק כבשים?", המיועדת לבני 3-6.
40-90 שקלים. להשיג ב-03-5111444, שלוחה 9, וב-www.porat-theater.co.il.
צילום: יוסי צבקר


תחרות הקרקס הבינלאומית ה-22
בין ה-19 ל-22 באוקטובר יפעל במתחם BIG שבאשדוד פסטיבל תחרותי לאמנויות הקרקס, בו ישתתפו כ-80 מתחרים מ-13 מדינות. התחרות פתוחה לצופים שירכשו כרטיסים, כאשר במקביל ייבחנו המשתתפים על הביצועים שלהם. 12 המופעים הטובים ביותר ישתתפו במופע מיוחד ביום האחרון של הפסטיבל.
35 שקלים, 70 שקלים למופע הסיום. להשיג ב-08-8648585. וב-www.ashow.co.il.
צילום: תחרות הקרקס הבינלאומית באשדוד


קניון כפר סבא הירוקה
3
בין הקומה השניה לשלישית של הקניות תפעל ב-18-20 בחודש אומגה באורך של 60 מטרים. מדריכים מוסמכים ומנוסים מחברת "ערוצים בטבע" יפעילו אותה, היא מותאמת לילדים ולמבוגרים, והשימוש בה יהיה ללא תשלום.
צילום: ערוצים בטבעהביאנלה לקרמיקה
4
הביאנלה לקרמיקה, השוכנת במוזיאון ארץ ישראל, תקיין מגוון של פעילויות לילדים במהלך חול המועד סוכות. בין השאר, הילדים יוכלו להשתתף בפעילות להכרות עם שיטות עבודה בחומר; להתנסות ביצירה ועיצוב של קערת חומר בטכניקה מקורית; להשתתף במשחק דיגיטלי המאפשר לגלות את המוזיאון ואת הסיפורים המסתתרים מאחורי המוצגים באמצעות הסמארטפון, ועוד. הפעילויות השונות מתאימות לגילאים שונים ועבור חלקן נדרש תשלום בנוסף לכרטיס הכניסה, ולכן כדאי לברר זאת מראש.
הכניסה חינם לילדים עד גיל 18, 26-52 שקלים למבוגר. לפרטים והזמנות, 03-6415244, www.eretzmuseum.org.il.
צילום: גפן רזניק


יפו העתיקה
5
בכיכר קדומים שביפו העתיקה, יתקיימו בין ה-18 ל-20 באוקטובר הצגות ילדים, אמני רחוב ומופעים מוזיקאליים לכל המשפחה. זאת, במקביל לאטרקציות שונות במוקדים השונים, כגון תערוכת נייר בינלאומית במוזיאון יפו העתיקה, תערוכת מסיכות חדשה במרכז המבקרים "תמונות יפואיות", ופסטיבל יפו העשירי לילדים בתאטרון יפו.
הכניסה חופשית לאירועי הרחוב, שאר הפעילויות כרוכות בתשלום. לפרטים, www.yaffo.co.il.
צילום: יח"צ


כד בני דרום
6
אם תגיעו עם הילדים במלך חול המועד למרכז המבקרים של בית הבד, הקטנים יוכלו ללמוד על סיפור מושב בני דרום הוותיק, לבקר בבית הבד ולחוות את התהליך המסורתי והמודרני לייצור שמן זית, לטעום ממוצרי בית הבד ועוד.
הביקור חינם, 10 שק'לים לסיור בקבוצה של 20 איש. להשיג ב-08-8515548 וב-http://kad.co.il.
צילום: עמית שטראוס


צפון הנגב
7
אזור צפון הנגב מציע בין ה-18 ל-25 באוקטובר מגוון של אטרקציות לכל המשפחה, כולל פינות יצירה ופעילות בחוות אל היען, אירועים ביער להב, סיורי יום ולילה במבוך מרים, סיורים חקלאיים בשביל הסלט ועוד אטרקציות ופעילויות. הפעילויות מיועדות לגילאים שונים וחלקן כרוכות בתשלום, המשתנה גם הוא, לכן מומלץ לברר את הפרטים מראש.
לפרטים, www.habsor.co.il.
צילום: שביל הסלט


מרכז הרצל
8
בימים אלו מוצגת במרכז תערוכת ציורים דיגיטליים שבמרכזה חוזה המדינה. האמן הוא ישראל הרצל, בן דודו מדרגה רביעית של בנימין זאב הרצל, המציג 20 יצירות המציגות את בנימין זאב הרצל בתקופות שונות לאורך חייו. במקביל ניתן לשלב ביקור במוזיאון הרצל הכולל, בין השאר, מיצג אור-קולי.
50 שקלים לילד, 55 שקלים למבוגר. יש לתאם את הביקור מראש בטל' 02-6321515. www.herzl.org.il.
צילום: ישראל הרצל


אינדי פארק
9
באתר השייט והאטרקציות הצפוני, הממוקם במפגש תעלות הירדן, מציעים אטרקציות לכל המשפחה שיפעלו במהלך חול המועד. זאת, במקביל לפעילויות השיט הקבוצות של המקום. בין האטרקציות - סוכה אינדיאנית וסדנאות יצירה ברוח החג.
99 שקלים לילד מגיל שנתיים, 79 שקלים למבוגר. לפרטים והזמנות, 04-8434444, www.indipark.co.il.
צילום: רונן טופלברג


הכנרת
10
רשות הכנרת אחראי תעל מגוון של פעילויות שיתקיימו סביב הימה הצפונית בין ה-18 ל-20 באוקטובר. ההצע כולל הפלגה חווייתית במעבדה שטה, טיולים מודרכים במסלולים ועוד. חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום ולכן כדאי לברר את הפרטים מראש.
לפרטים, 55477*, www.kineret.org.il.
צילום: רשות הכנרת
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא