עשר הצעות שלא יתנו לכם ולילדים להשתעמם בימי החג.

תערוכה של BANKSY

6 Mobileקניון ארנה בהרצליה יארח את התערוכה של אמן הרחוב המסתורי, שזהותו אינה ידועה. התערוכה, שכבר הוצגה במקומות שונים בעולם, תכלול פעילויות לילדים, כולל ציור על קיר גרפיטי ענק באורך 4 מטרים, ציור אישי על בד קנבס, גרפיטי על פריטי לבוש, פעילות בלונים בהשראת ציור הילדה עם הבלון, ועוד. התערוכה תוצג ב-4-18 באפריל, והפעילויות לילדים ב-12-14 באפריל וב-16 באפריל.
חינם עד גיל 5, 59 שקלים לגילאי 5-16, 89 שקלים למבוגר. לפרטים ולרכישת כרטיסים, 9080* וב- www.theartofbanksy.co.il


פסטיבל Legion run
1 Mobileחרף העובדה כי מדובר בפסטיבל אתגרי, הוא מיועד לבני שש ומעלה, שיוכלו להשתתף באתגרים משפחתיים מגבשים. הפסטיבל משלב 200 טון בוץ ו-33 מתקנים על פני שבעה ק"מ, כאשר המסלול המשפחתי נמשך על פני שני קילומטרים. הפסטיבל מתקיים ביום שישי ה-14 באפריל, בחוף קריית ים שבצפון הארץ.
270 שקלים למשפחה של עד חמש נפשות. לפרטים, www.legionrun.com
צילום: סטיב זוניאס


קניון עופר לב אשדוד

2 Mobileבמלך חופשת הפסח יתקיימו בקניון הצגות ופעילויות שונות לילדים. ב-3.4  בשעה 17:30 תעלה ההצגה "הנסיכה והצפרדע"; ב-12.4 בשעות 11:00-13:00 תתקיים סדנת יצירה ובשעה 17:30 המופע של דנית והשלופים; ואילו ב-13 באפריל תהיה סדנת יצירה ב-11:00-13:00 ואילו ב- 17:30 המופע ספורטולי.
הכניסה חינם.
צילום: קניון עופר לב אשדודפארק קרסו למדע
3 Mobileברחבי הפארק יתקיים במהלך פסח הפנינג ילדות ישראלית, שבמרכזו מתחם משחק בשם "ילדות ישראלית", שיכלול מגוון משחקי ילדות שיהיו פזורים ברחבת הדקלים. בין המשחקים - סנוקר רגלי, באולינג, דוק, משחק זיכרון, סולמות וחבלים ועוד. במקביל יתקיימו ברחבי הפארק ניסויים והדגמות מדע, סדנאות יצירה לילדים ועוד. כל זה ב-10-17 באפריל.
חינם עד גיל 5, 54 שקלים לילד, 60 שקלים למסוגר, הנחות לתושבי באר שבע. לפרטים ולרכישת כרטיסים, www.sci-park.co.il
 

רמת הנדיב
4 Mobileבחול המועד יתקיים לראשונה "יום שביל ישראל", אותו תקיים החברה להגנת הטבע. לאורך מקטע 15 של השביל, העובר בפארק הטבע רמת הנדיב, יוצבו תחנות חוויה ותוכן עם שחקנים, הרכבים מוזיקליים ועוד. בסיום המקטע נמצאים הגנים המרהיבים בהם קבורים הברון רוטשילד ורעייתו.
הכניסה חינם. לפרטים, 04-6298111 שלוחה 4, www.ramathanadiv.org.il
צילום: רמת הנשיאבית הבד של הגולן

5 Mobileב-12-16 באפריל, למעט יום שבת, תתקיים כאן פעילות אביבית לכל המשפחה. הפעילות תתחיל בשיחת פתיחה והדרכה קצרה על "סיפור הבראשית" של בית הבד של הגולן, ימשיך עם ארבע קושיות – ארבע עובדות שלא ידעתם על שמן זית וחג הפסח, התנסות מעשית בסבון הזיתים הגרגירי המיוצר מזיתים מרוסקים, טעימות מצות בשמן זית ועוד. הפעילות נמשכת בין 30 ל-60 דקות.
חינם עד גיל 6, 14 שקלים מעל גיל 6. לפרטים ולרכישת כרטיסים, 04-6850023, 050-2888709, www.oleaessence.com
צילום: סמדר טלמון


תיאטרון גשר
7 Mobileב-14-15 באפריל יעלה תיאטרון גשר שתי הצגות ילדים - "רוח התיאטרון", המספרת על המסע של נרי ונגה מהכפר חוֹ‏‎רְבִּיצָה אל כפר קְצֶקַצֶה, היושב בראש ההר; ו"מסעות אודיסאוס" על פי המיתוס היווני של הומרוס, בעקבות הגיבור המיתולוגי אודיסאוס.
45-60-75 ש"ח,  שקלים. לפרטים ולרכישת כרטיסים, http://bit.ly/Gesher_yeladim
צילום: כפיר בולטין


פארק תמנע
8 Mobileבין ה-12 ל-14 באפריל אפשר יהיה להגיע אל הפארק הדרומי לטובת חופשה  מדברית. החופשה מבוססת על לינת שטח במתחם קמפינג משודרג, והיא תכלול אטרקציה בשם 'תמנע אקשן' ברוח הפרעונים, בצד האתרים המוכרים של הפארק.
49 שקלים, 79 שקלים לכניסה כולל לינה ללילה (מינימום 2 לילות). לפרטים ולרכישת כרטיסים, www.parktimna.co.il
צילום: פארק תמנעתערוכת פו הדב

9 Mobileתחת השם "הנאות קטנות" מוצגת בבית אריאלה בתל אביב תערוכה המוקדשת לציון 90 שנה ליציאתו לאור של הספר "פו הדב", מאת הסופר א"א מילן והמאייר ארנסט שפארד. התערוכה, שתוצג עד ה-25 במאי בשיתוף דיסני ישראל, מציגה איורים של פו וחבריו מטיילים באתרים אייקונים בעולם ביניהם בריטניה, בלגיה, הולנד וישראל.
הכניסה חינם.


מוזיאונים ואתרים
10 Mobileזו השנה ה-13 בה מקיים בנק הפועלים את פרויקט "פועלים למען תרבות, טבע ויופי". במסגרת פרויקט זה הופכת הכניסה ל-37 מוזיאונים ואתרים ברחבי הארץ ללא תשלום. בין האתרים: מוזיאון ת"א לאמנות, מוזיאון העיצוב חולון, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון ינקו דאדא עין הוד, הגן הבוטני בירושלים, יער האיילים, מוזיאון חיפה לאמנות, מרכז מורשת מנחם בגין, יד לשריון לטרון, מוזיאון ראשון לציון, חי נגב רביבים, מוזיאון הרצליה, מוזיאון הבובות בערד ועוד. כל זה קורה ב-12-16 באפריל. לפרטים, www.bankhapoalim.co.il
צילום: סיון פרג
תמונות נוספות באדיבות יח"צ
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא