מהמדבר ועד לעיר, מלב הטבע ועד לקניון, אספנו עבורכם המלצות לפסטיבלים, סיורים, מופעים ואירועים עבור הגדולים והקטנים


צפון הנגב
2המבקרים בסוכות בצפון הנגב יוכלו לבקר בחממות אננס מתוק וטרי או לקטוף עגבניות במשק 77, לטעום גבינות צאן במחלבת הבוטיק צאלה, לקטוף ירקות ישר מהשיח ב"שביל הסלט", להכיר את ארבעת המינים במבוך מרים ועוד. האירועים מתקיימים בחג ובחול המועד, וחלקם כרוכים בתשלום.
לפרטים, www.habsor.co.il 
צילום: לבנת גינזבורג


צריף בן-גוריון
1בין ה-15 ל-17 באוקטובר יוכלו המבקרים במקום לפגוש בשחקנים מחופשים לדמויות מחייו של בן-גוריון, שייקחו למפגשים תיאטרליים באתר. בנוסף, מגיעים להתארח בסוכה של בן-גוריון ולחגוג את יום הולדתו ה-133, עם המתנה האהובה עליו – ברכות. בשעה 10:00 ייצא סיור מודרך למשפחות, והסיורים התיאטרליים ופעילות היצירה יתקיימו ב-11:00-15:00. בשעות 17:00-19:00 האתר יהיה פתוח למשפחות עם בני משפחה עם צרכים מיוחדים בלבד, לסיורי שקט.
20 שקלים למבוגר, 15 שקלים לילד עד גיל. 5 שקלים למשתתף בסיור המודרך. לפרטים ולהרשמה, https://www.ben-gurion.co.il/ , 08-656046 
צילום: צביקה שמעיה


פארק נאות קדומים
3במהלך חול המועד יתקיימו בפארק מגוון פעילויות, בהן תערוכת הסוכות הגדולה בעולם. התערוכה כוללת למעלה מ-20 סוכות שונות, בהן סוכה על עץ, סוכה עגולה, סוכה על גבי סוכה, סוכה קטנה כמו מלונה, סוכה על סירה ועוד. עד לתערוכה הולכים במסלולי הליכה בהם מכירים את משמעות החג, העונה החקלאית, שימור מזון, מידות משקל עתיקות ועוד. לאורך היום יתקיימו גם הצגות והופעות מקוריות לכל המשפחה, פינות יצירה מחומרים ממוחזרים ועוד. כל זה יקרה בין ה-15 ל-18 באוקטובר.
45 שקלים מעל גיל 3. לפרטים, 08-9770770, www.n-k.org.il 
צילום: איתי בלסון


גן החיות התנ"כי, ירושלים
4בימי החג וחול המועד ישימו כאן דגש על הבתים של בעלי החיים. ברחבי הגן יוצב שילוט שיעסוק בקינים המדהימים ובמאורות המסקרנות של בעלי החיים. מי היצור הבונה את הקן בגדול בעולם? איך מתכונן האורנגאוטן ללינת הלילה? למה כולא הקלאו את זוגתו בתוך גזע עץ? ועוד. בנוסף תתקיים הסדנה "אושפיזין בתוך הבית" על העכבישים, הנחשים ושאר בעלי החיים שמבקרים אצלנו בבית, וכן האכלות מודרכות וסדנאות.
58 שקלים למבוגר, 44 שקלים לילדים בגילאי 3-18. לפרטים, 02-6750111, www.jerusalemzoo.org.il 
צילום: אוריאל נורי


חבל מודיעין
5בחבל מודיעין, מרחב הכפרי של יערות בן שמן, יתקיימו אירועים ופעילויות לכל המשפחה. בחוות אלאדין שבכפר רות יתקיים מסיק זיתים ופעילויות חקלאיות נוספות; בכפר חשמונאי בשילת יהיו חוויות ארכיאולוגיות, בהן טביעת מטבעות, יצירה בקדרות וכתיבה בקולמוסים; ביער קולה יתקיים ניווט ספורטיבי בטבע ועוד. האירועים מתקיימים בחג ובחול המועד, וחלקם כרוכים בתשלום.
לפרטים, www.thm.org.il 
צילום: שחף ריצמןמטה יהודה
6המועצה האזורית מציעה מגוון אפשרויות בילוי לחול המועד סוכות. תמצאו באזור הזדמנויות ללמוד איך מכינים נעליים, במסגרת סיור בסנדלריה של עינת ושטפן קדמי, וכיצד מפסלים בפלדה עם האמן משה כץ; לשמוע סיפורי חלוצים ב"מחסן של סבא" במושב בית מאיר; להכיר את האנשים ששומרים עלינו בבית מורשת משטרת ישראל; ועוד. האירועים מתקיימים בחג ובחול המועד, וחלקם כרוכים בתשלום.
לפרטים, http://tour-yehuda.org.il/ 
צילום: שלומי שטריתים כנרת
7ב-16 באוקטובר אפשר להצטרף לטיול קצר ומקסים לפני השקיעה (ללא עגלות), מחוף חוקוק לבית יגאל אלון בקיבוץ גינוסר. הטיול, שאינו כרוך בתשלום, ייערך בשביל סובב כינרת, ויכלול חציה של נחל עמוד ותצפית לנוף הכינרת. למחרת יתקיים סיור בסבך המסתורי שזכה לשם 'ג'ונגל ישראלי' בשביל סובב כינרת, גם הוא ללא עגלות וללא תשלום. בין ה-16 ל-18 באוקטובר יהיו הפלגות חווייתיות בספינת "המעבדה השטה", הזדמנות לראות ולהתנסות בעבודתם של חוקרי הכינרת. 30 שקלים למשתתף מעל גיל 3.
לפרטים ולהרשמה מראש, 55477*, www.kineret.org.il 
צילום: רשות הכנרת


הערבה התיכונה
8לראשונה בערבה התיכונה יתקיים במושב עין-יהב "חג התמר", לרגל סיום עונת הגדיד. החג יתקיים ב-10-12 באוקטובר והוא יכלול סיורים חקלאיים במטעי התמרים, אירוח בדואי, צפייה מודרכת בכוכבים, שירה בציבור, רחצה חופשית בבריכת המושב, סדנאות יצירה להכנת מחצלות וסלים מעץ התמר ועוד. זאת לצד אירועים נוספים ביישובים שונים בערבה. האירועים מתקיימים בחג ובחול המועד, וחלקם כרוכים בתשלום.
לפרטים, www.goarava.co.il 
צילום: פעימות מדבר


מתחם ביאליק, תל אביב
9סיורים מומחזים, הצגה, שעת סיפור וסדנת יצירה יתקיימו במתחם ב-16-19 באוקטובר. אלו יתחלקו בין בית העיר לבית ביאליק, ויכללו, בין השאר, סיור מומחז בבית ביאליק, "מאין נחלתי את שירי..."; "האריה שאהב מוזיאונים", סיור בתערוכה המציגה את גן החיות ההיסטורי של תל-אביב ושעת סיפור, "שלמה המלך והדבורה". האירועים מתקיימים במועדים שונים ועלות ההשתתפות שונה מאירוע לאירוע.
לפרטים, 03-5253403, www.beithair.org 
צילום: נטע אלונים


קניון עופר הקריון
10ב-15-17 באוקטובר יתקיימו בקניון שלל פעילות הקשורות בבלונים: יצירות בבלונים, מייצגי בלונים, קיר צילום מדליק עם בלונים, בובת בלונים ענקית ועוד. בכל יום יתקיימו שתי פעילויות - האחת להכנת מאכל מתוק, והשנייה יצירות מבלונים בצורת ממתקים. כל זה בשעות 11:00-18:00.
ההשתתפות היא ללא תשלום. לפרטים, 04-8779333, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
צילום: יח"צ
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב