לרכוש או לא לרכוש? זו שאלה ריטורית. אף על פי כן, נושא בגדי ההריון מעורר לא מעט שאלות ותהיות. אנו כאן כדי לספק תשובות ורעיונות. בגדי הריון פוקס
תמונות באדיבות יחסי ציבור

בשלב כלשהו מרגע ההתעברות, הופכת הבטן ההולכת וצומחת לסוג של אתגר. יותר ויותר בגדים הופכים לבלתי רלבנטיים, עד שהצעד המתבקש הוא רכישה של בגדים מיוחדים המותאמים לתקופה חשובה וקצרה זו. מאחר והריון – כמו כל דבר הקשור בטבע – מתרחש אחרת מאישה לאישה, קשה להמליץ על השבוע המדויק בו צריך יהיה לפתוח את הארנק. יפית שדה, הבעלים של החנות "מעוברת", אומרת כי "כאשר המכנסיים לוחצים בשעת ישיבה או לא נסגרים יותר, זה סימן שכדאי לרכוש בגדי הריון".


  בגדים – ובראשם המכנסיים

נשים הריוניות רבות בוחרות בפתרון הפשוט. הן חוזרות לחנויות האהובות עליהן ורוכשות את הפריטים שכבר יש להן או דומים להם – במידה גדולה יותר. קנייה כזו לא מתאימה בכל מצב לכל אישה, שכן השינוי שעובר הגוף אינו דומה בהכרח לעלייה רגילה במשקל, וכך נדרשים בגדים בגזרה מתאימה.

שמלת הריון"תקופת ההריון היא תקופה קצרה בה הגוף הנשי משתנה באופן רצוף", אומרת יפעת לוי, מעצבת בגדי הריון למותג Imahot. "בשל כך חשוב לרכוש פריטי לבוש שיתאימו לצמיחה ולשינוי, ועם זאת יהיו מתאימים לשימוש בעת הנקה לאחר הלידה. קיימות בשוק הישראלי חולצות, שמלות, מכנסיים וחצאיות שיתאימו לכך".

"כמעט כל בגדי ההריון מחייבים שימוש במרכיב האלסטן. זהו חומר הסטרצ' שמאפשר את גמישותו והתרחבותו של הבגד", אומרת יפית שדה. היא שמה דגש גדול על בחירה של מכנסיים מתאימים לתקופת ההריון. כאשר בוחרים מכנסי הריון, מומלצת הגזרה הנמוכה, "משום שהמכנס יושב מתחת לבטן, וכך מאפשר לה לגדול ללא הגבלה, בכל תקופת ההריון. מכנס גבוה לא יחזיק מעמד לאורך כל התקופה."

"מומלץ שאלה יהיו מכנסיים בגוון כהה, איכותיים, מחמיאים לגוף, שמתכבסים בקלות ונשמרים יפים גם אחרי הרבה מאוד כביסות, מתאימים לאירוע בערב וליום יום, שמתרחבים ומספיקים עד הסוף.

חולצת הריוןבהמשך ניתן להוסיף מכנסיים בצבעים עונתיים אחרים, שמלה או חצאית. ניתן להשתמש בחולצות הרגילות עד שלבים מתקדמים, ולאחר צמיחתה של הבטן כדאי להצטייד בחולצות הריון צמודות ומחמיאות באורך מתאים, הנמתחות על הבטן ומכסות אותה.

יחד עם זאת, המכנסיים הבסיסיים כמו טייץ נוחים וניתן ללבוש אותם בשילוב פריטים שלא נרכשו במיוחד לכבוד ההריון, כגון חולצות מעטפת ועליוניות. אלה השילובים הנוחים ביותר, ועל אף הרצון להיות מעודכנת וסקסית, מרבית הנשים מעוניינות גם בנוחות פשוטה".

נשים רבות מתלבטות בשאלה, האם כדאי לקנות מכנס במידה שהן לובשת בעת הרכישה,  או במידות גדולות יותר?

יפית שדה ממליצה: "בגדי הריון נכונים הם אלה שבנויים כך שהם מאפשרים לגדול עמם עד הסוף, אך עדיין נראים מחמיאים ומחטבים גם בשלבים ההתחלתיים. אין טעם לקנות מכנס עם מקום עודף בבטן ובישבן וגם לא ברגליים. זה לא מחמיא ואין בזה צורך.

"עקרונית, המידה בהריון הינה כפי המידה לפני ההריון, כיוון שמכנסיים המותאמים להריון צריכים לאפשר למקומות המתרחבים מענה ספציפי".


שמלה: הבחירה האולטימטיבית בקיץ

הבחירה במכנסיים אינה טבעית עבור נשים רבות, המעדיפות שמלות. שמלות מתאימות במיוחד לימי הקיץ החמים. "שמלת הריון היא אחד הפריטים הנוחים ביותר לכל אישה, במיוחד כשמעבירים הריון בקיץ הישראלי", אומרת לוי. "שמלות נוחות ניתן למצוא ברוב רשתות וחנויות הבגדים, אך קיים יתרון ברכישת שמלה שתהיה פרקטית גם לתקופת הנקה לאחר הלידה, בזכות פתח נסתר מתחת לקו החזה. קיימים מספר יצרנים שהרימו את הכפפה ומייצרים שמלות כאלה. השמלה משמשת בתקופת ההריון, כאשר הבד נמתח ומאפשר את צמיחת הבטן, ולאחר הלידה הבד מתאים את עצמו למבנה הגוף החדש".


השיקול הכלכלי

מיכל רבקינד, מנהלת פיתוח תחום ילדים ובייבי בפוקס ישראל, אומרת: "מצד אחד נשים בהריון רוצות להיראות טוב ולהתלבש יפה גם בהריון, מצד שני תקופת ההריון קצרה יחסית, לכן לא רוצים להשקיע בבגדים בעלות יקרה". לצורך כך יכולה כל אישה לרכוש כיום רצועת בטן, פריט לא יקר החוסך הוצאות רבות.

"מדובר ברצועת בד, אותה לובשים על אזור הבטן", אומרת שדה. "היא מאפשרת לאישה ללכת עם כל חולצה שיש בארון, גם אם מדובר בחולצה שהיא קצרה מלכסות את הבטן ההריונית. רצועות בטן מגיעות בשלל צבעים והדפסים והיא אחד המוצרים שכל אישה הריונית רוכשת לעצמה. כל מעצבות ההריון מייצרות ומוכרות רצועות כאלה".

למרות השינויים הפיסיים, כל אישה יכולה להרגיש ולהיראות מצוין, אומרת שדה. זה עניין של השקעה, חשיבה וטיפוח. "בגדים תורמים להרגשה ולמראה. בגד שיושב נכון על הגוף, צמוד ומחמיא, ולא בגזרה ענקית וחסרת צורה – יתרום רבות להרגשה נשית וסקסית".

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב