כמו בכל תחום אחר בחיים, גם בנושא הריון ולידה אין תחליף לידע אישי שניתן לנו ממקורות שונים. מדפי הספרים בחנויות עמוסים ספרי הדרכה שנכתבו בדיוק לשם. כך - כדי שנוכל ללמוד מניסיונם של אחרים ולקבל תשובות לשאלות שמטרידות אותנו בתקופה הפכפכה זו. הנה כמה דוגמאות.
ספרי הריון
תמונת אילוסטרציה

הדרכה צמודה
האם יש אישה שנכנסה להיריון ולא העסיקה אותה המחשבה איך תוכל להעניק לתינוק שלה את ההתחלה הטובה ביותר? ואיך ניתן לעשות זאת אם לא באמצעות תזונה נכונה במהלך תשעת החודשים?!
לשם כך בדיוק נולד "המדריך השלם לתזונה בהריון". המדריך מספק לקוראת הדרכה מפורטת, צעד אחר צעד, כיצד לעשות זאת (ובקלות יחסית) לאורך השלבים השונים של תקופת ההיריון, החל מהכנת הגוף לפני הכניסה להריון, במהלכו וכמובן גם לאחר הלידה ובתקופת ההנקה.
המדריך השלם לתזונה בהיריון / טובה קראוזה / הוצאת ידיעות ספרים


האב המעורב
הספר "גברים בהריון" הוא מעין מורה נבוכים לאבות לעתיד.
הספר נכתב על ידי ד"ר עוזי רייס, רופא בעל עשרות שנות ניסיון והוא  מספק תשובות לשאלות רבות העולות במהלך ההיריון בתחומים כמו: תזונה והתפתחות, מצבי רוח, כאבים ופעילות, הגבלות, מחלות, צירים, אפשרויות לידה ועוד.
כמו כן, הספר כולל נספחים שבהם מידע שימושי בנושא מעקב היריון, טבלת התפתחות של העובר, מתכונים של מאכלים מזינים ומילון מונחים. את הספר ניתן לקנות כמתנה לאב לעתיד - הוא בוודאי יעשה בו שימוש רב.
גברים בהיריון / ד"ר עוזי רייס / הוצאת מטר


מסע התהוות נשי
"דרך המלכה" הוא סיפור מסע רוחני המתאר את החוויות החזקות של האישה מרגע היותה עוברית, דרך יציאתה לאוויר העולם ועד למימוש תפקידה כיוצרת חיים חדשים. המסע מתואר כסיפור אגדה גדוש בדימויים צבעוניים, כתוב בשפה נשית ומעוטר בצבעים ובאיורים רכים ומופשטים.
כותבת הספר, אורית אביב, היא דולה ותומכת לידה במקצועה, ולדבריה כתבה את הספר כביטוי לתחושתה האישית לגבי חוויית ההיריון והלידה. מומלץ כמתנה לנשים הרות.
"דרך המלכה" / אורית אביב / איורים: טוני ארנון
 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב