אינדקס מאמר

הבחירה בצבע לקירות חדר הילדים אינה פשוטה כפי שנדמה. עושר הצבעים הקיימים והעובדה כי אנו בוחרים בצבע עבור מישהו אחר, שלעיתים אינו יכול לבטא את עצמו, הופכת את המלאכה למורכבת. כך תבחרו את הצבע הנכון ותעברו את בפרויקט בשלום. חדר ילדים 1מרבית הבתים בישראל צבועים בצבע הלבן הקלאסי. נכון, יותר ויותר ישראלים עושים שימוש בשלל הגוונים, הטקסטורות והגימורים המפתחות חברות הצבע בישראל, אך עדיין, הצבע הלבן הוא הצבע הבולט במרבית הבתים בישראל. בניגוד גמור לכך, חדרי הילדים לרוב מקבלים התייחסות אחרת. כאן תמצאו לא פעם קיר אחד או יותר צבועים בצבעים שונים, כיד הדמיון הטובה. "עולם הילדים נתפס תמיד כמלא דמיון וצבעוני במיוחד", אומרת לדברי ניבה יחיאב, אדריכלית ומנהלת העיצוב של טמבור. "זה המקום בו 'נפרצים המחסומים' בכל הקשור לשימוש בגוונים עזים וצבעוניים יותר, וגם אין גוון מסוים שהוא 'טוב' או 'רע' לחדרי ילדים".


קודם כל מתכננים

למרות החופש היחסי בעיצוב חדר הילדים, ואולי בגלל חופש זה, חשוב להקדים תכנון לפעולה, כך שהתוצאה שנקבל תהיה משביעת רצון הן עבור הילד והן עבורנו, ההורים. "לפני שניגשים לעיצוב החדר, מומלץ להתחיל ברעיון, מה הסיפור שנרצה לספר", אומרת יחיאב. "כדאי ורצוי לשתף את הילד בבחירת הגוונים, במידה והוא גדול מספיק כמובן". יואלה פטרון, מנהלת תחום העיצוב ונראות ברשת הום סנטר, אומרת כי כיום, רוב ההורים יודעים שהם לא יכולים לעצב לילדיהם את החדר לבד. "הילד רוצה להיות מעורב בבחירת הרהוט, הצבע וכל האביזרים הנלווים. הילדים היום מגיל צעיר מאד מעורבים ומבינים בכל הקשור לטרנדים, טכנולוגיות של מערכות שמע וכו', ולכן סביבת החדר והאווירה משתנים בהתאם".
אחד הגורמים שיש לקחת בחשבון הוא השינויים העשויים לקרות בטעם האישי. הדבר נכון במיוחד בקרב הילדים, שיחד עם גדילתם משתנה הטעם העיצובי שלהם. מאחר וכך, חשוב לבחור בחירות תוך הסתכלות לפרק זמן ממוצע של שנתיים קדימה, אומר האדריכל יורי כהן ממשרד אדריכלים אושיה, ולא יותר.

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב