אינדקס מאמר

אם אתם רוצים לגדל את ילדכם בסביבה בריאה, ידידותית וטבעית, הדבר דורש שינוי הרגלים מעמיק. כדי להקל על השינוי, ריכזנו עבורכם המלצות והצעות כיצד להפוך את החיים שלכם לירוקים יותר. חלק ב': רהיטים, צעצועים ובגדים אורגניים. בכתבה הקודמת עסקנו במזון אורגני, נדבך חשוב בגידול הילדים, אך הוא אינו היחיד. למעשה, כל המוצרים בהם אנו רגילים להשתמש, החל מטיטולים, דרך בגדים וכלה ברהיטים, מכילים בתוכם חומרים בעלי פוטנציאל השפעה שלילי על בריאותם של ילדינו ונזק לסביבה בה אנו חיים.

עדיף רהיט יד שנייה
עיצוב חדר הילדים הוא אחד הדברים הראשונים בהם אנו עוסקים, לא פעם עוד לפני שהתינוק נולד. אך בעוד אנו עוסקים רבות בבחירת צבעים ורהיטים, אנו לא מתייחסים לרכיבים שלהם. קחו, למשל, את הריח. אותו ריח של מוצרים חדשים, כגון הרהיטים. טל קבסה ממרכז Mamay מסבירה כי "הריח הזה מקורו בפליטת גזים מחומרים שונים המעורבים בתהליך הייצור, כגון דבקים, לכות, חומרים נגד שריפה ועוד. חומרים אלו משחררים גזים רעילים באופן איטי לאוויר, בין יתר חומר הנקרא פורמלדהיד, חומר משמר הנמצא כמעט בכל דבר הבא במגע עם תינוקות, כולל רהיטים, צבעים, צעצועים, בדים ואפילו טיטולים ומגבונים. פורמלדהיד הוא כימיקל בעל ריח חזק המשמש להריגת בקטריות, לשימור גופות ולייצור כימיקלים אחרים. פורמלדהיד נרשם כחומר מסוכן ביותר, רעיל עד מאוד המקושר לאסטמה ולמצבי אלרגיה, והוא ידוע גם כגורם לסרטן".

נבהלתם? אל דאגה, יש פתרון. ראשית, חשוב לבחור ריהוט מעץ מלא, שכן ריהוט שמורכב משכבות של חומרים שונים הוא המקור העיקרי לפליטת הגזים הרעילים. שנית, כדאי לבחור בריהוט יד שנייה, או ריהוט ממוחזר, שכן אותם חומרים מסוכנים כבר נפלטו ממנו בעבר. בנוסף, חשוב לדאוג לאוורור החדר באופן קבוע גם בימים קרים.

בכל הנוגע לצביעת החדר, חשוב לבחור בצבעים על בסיס מים. אלו צבעים ידידותיים, ללא חומרים רעילים, שכל חברות הצבעים מציעות כיום ללקוחותיהם. בנוסף, חשוב לצבוע את החדר רחוק ככל האפשר ממועד הכניסה אליו.

baby-cakeאגב, גם צעצועים העשויים מפלסטיק, אשר מאכלסים את חדר הילדים, הינם בעייתיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת אקולוגית. צעצועים אלה מכילים חומרים מרככים וחומרים דמויי הורמונים דוגמת ביספינול A, שעלה למודעות בעקבות המצאת בבקבוקי התינוקות והוכח כגורם לבעיות קשות בעיקר בתינוקות ופעוטות.
בנוסף, פלסטיק הוא חומר עמיד המתפרק בטבע לאחר מאות רבות של שנים, ובתהליך הפירוק שלו משתחררים לאטמוספירה גזים רעילים. אז מה עושים? מפחיתים את השימוש בפלסטיקים מסוג פוליקרבונט ופוליויניל כלוריזל (PVC), שניהם מכילים BPA. עדיף לבחור מוצרים העשויים פוליאתילן (PETE). בנוסף, העדיפו צעצועים מבד ומעץ מלא.

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים ונושאים בריאותיים שונים כגון דם טבורי.

שותפים עסקים    
המרכז הרפואי שיבא   לוגו אתר יולדת לוגו אתר וובקלאב