אינדקס מאמר

החופש הגדול לא הספיק להסתיים, וכבר לפנינו חגים וחופשות חדשות. כדי שלא תזדקקו להלוואה על מנת לעבור את התקופה, יצרנו עבורכם רשימה של פעילויות זולות ומהנות שאפשר לעשות.

אמא וילדה
תמונת אילוסטרציה

החגים וחופשת סוכות בפתח, ושוב אנו עומדים בפני תקופה עם הרבה מאוד זמן פנוי וילדים סקרנים ופעילים שצריך להעסיק. מנגד, מרבית האפשרויות המוצעות לנו כרוכות לרוב בהוצאות כספיות לא פשוטות. לפיכך, גיבשנו רשימה של רעיונות לא יקרים שיעסיקו את הילדים.

לא חייבים לצאת מהבית אל הקניון, ללונה פארק או לשאר מקומות הכרוכים בהוצאות כספיות רבות. הנה כמה המלצות חביבות ולא יקרות לפעילויות מחוץ לבית.

שעת סיפור: בספרייה העירונית, בחנויות ספרים ובמקומות ייעודיים שונים, שעת סיפור הינה חוויה נעימה לשני הצדדים. אפשר אחר כך לרכוש את הספר מהחנות ובלילה להקריא שוב תוך המחזות והפעלות מהספר.

ביקור במרכז מבקרים חקלאיים: ביקור חוויתי במרכזי מבקרים בנושא תיירות חקלאית, כמו ברווזים בכפר, שביל פרות החלב, משק דבורים ועוד. הילדים מקבלים הסבר חוויתי כיצד חולבים, איך רודים דבש, איך נולד אפרוח. בחווה החקלאית ביישוב מזכרת בתיה למשל, לומדים על תירוש‚ דגן ויצהר (מרכיבי קידוש בליל השבת) והדרים. בחוויה חקלאית יזכו ילדיכם להריח‚ לחוש ולטעום את חיי המשק והעבודה החקלאית כפי שהיו נהוגים בימי קדם‚ וכל זאת בעזרת כל הכלים האותנטיים.

פינת חי: ביקור בפינות חי הפזורות ברחבי הארץ בקיבוצים ובמקומות ייעודיים, לימוד על החיות השונות, ומפגש עימם בפינת ליטוף. למשל ביישוב נווה מבטח ליד גדרה, קיימת פינת חי מקסימה המשתרעת על מתחם של 3 דונמים, ומשלבת בתוכה חוויה מרתקת ומהנה לכל המשפחה. ב"ליליטוף" תימצאו חיות מיוחדות כגון סוס ננסי, מרה, חוטמן, שרקנים, תוכים מוחתמים, בריכת ברבורים ועוד. במקום ישנה פינת ליטוף לקטנטנים.

יום בילוי בפארק או בגינה הציבורית בה ניתן להשתעשע עם הילדים הגדולים יותר, לטפס על מתקנים ולערוך פיקניק קטן. פארק רעננה‚ למשל, הוא מקום בילוי מושלם, אפילו למי שגר טיפה רחוק. הפארק משתרע על פני 300 דונם מדשאות רחבות, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים, מתקני שעשועים‚ מגרשי ספורט פתוחים‚ ואפילו משטח לרולר-בליידס. עוד במקום - אגם מלאכותי שמשייטים בו ברבורים לצד סירות ובו גונדולה מיוחדת שהובאה מוונציה, שניתן לשוט בה בהנאה עם הנכדים. עוד לילדים יש אטרקציה מיוחדת שהיא פינת חי עם בעלי כנף‚ חמורים‚ לאמות‚ כבשים ועוד.

 


טבוריתון הינו מגזין אינטרנטי בנושאי הריון, לידה וגידול תינוקות וילדים של טבורית בנק דם טבורי.

 

שותפים עסקים   מקבוצת טבורית
המרכז הרפואי שיבא